SZKOŁA   NOWEJ   EWANGELIZACJI   JEZUSA   ZMARTWYCHWSTAŁEGO   GLIWICE

ZGŁOSZENIE – Kurs Kana Galilejska (03.2019)

Weekendowy kurs przedmałżeński Kana Galilejska skierowany jest do narzeczonych chcących świadomie zawrzeć związek małżeński w Kościele Katolickim.

Jest to kurs także dla osób, dla których Pan Bóg jest kimś odległym i zapomnianym.

Celem kursu jest przygotowanie pary do nowej roli jaką przyjdzie im pełnić, poprzez zaproszenie Jezusa na wesele i do swojego małżeństwa. Daje on możliwość lepszego poznania się i stawia przed decyzjami, które mogą zaważyć na szczęściu i trwałości małżeństwa.

Kurs Kana Galilejska prowadzony jest w formie wykładów, a także warsztatów, w które angażują się narzeczeni. Prowadzącymi są małżeństwa z różnym stażem, które dzielą się swoim doświadczeniem życia razem ze sobą i z Bogiem. Małżeństwom na kursie towarzyszy również kapłan.

Poruszane tematy:
- miłość, miłość, miłość (a jakże by inaczej),
- jak różnice seksualne (i nie tylko) między kobietą, a mężczyzną mogą wpłynąć na związek,
- dlaczego warto walczyć o własną autonomię,
- jak sobie radzić z problemami w małżeństwie,
- na czym polega wierność,
- jak najlepiej inwestować w dzieci,
- czym jest ekologia współżycia małżeńskiego,
i w końcu: dlaczego warto zaprosić na wesele… Jezusa.

Dodatkowe informacje:
Wyjazdowa forma kursu pozwala oderwać się od życia codziennego, przeżyć ten czas ze sobą z dala od domu, pracy i tego wszystkiego, co rozprasza. Dlatego też poza uzasadnionymi wyjątkami nie przewidujemy możliwości dojeżdżania. Uczestnicy kursu nocują w ośrodku w pokojach niekoedukacyjnych.
Na kurs należy zabrać: otwarte serce, Pismo Święte, obuwie domowe, zażywane leki oraz dobry humor. Przygotujcie się na intensywnie przeżyty czas - zapraszamy!

Kurs kończy się uzyskaniem zaświadczenia potrzebnego do zawarcia związku małżeńskiego w Kościele Katolickim; zaświadczenie jest bezterminowe i ważne w całej Polsce.
Oprócz tego narzeczeni są zobowiązani do odbycia trzech spotkań w poradni przedmałżeńskiej - są to dwie niezależne rzeczy. Warunkiem koniecznym otrzymania zaświadczenia o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego jest obecność na całym kursie.

Odpowiedzialna za kurs: Irena Lasończyk-Trzcińska
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: i.trzcinska.sne(at)gmail.com

Gdzie:
Salezjański Ośrodek Szkolno - Wychowawczy
Tarnowskie Góry, ul. Jana Śniadeckiego 1

Sprawdź dojazd: mapa

Kiedy:
22-24.03.2019 r.
(Kurs rozpoczyna się w piątek o godzinie 16:00, kończy w niedzielę ok. 17:00.)

Koszt: Ustalenia trwają (orientacyjnie 185 zł od osoby)

W cenie kursu zawarte jest zakwaterowanie, pełne wyżywienie uczestników, kawa/ herbata podczas przerw pomiędzy tematami oraz materiały kursowe.

Warunkiem udziału w kursie jest wpłata zadatku w wysokości 100 zł od osoby. Wpłaty należy dokonać po wysłaniu zgłoszenia i otrzymaniu potwierdzenia jego przyjęcia.

WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

FORMULARZ