SZKOŁA   NOWEJ   EWANGELIZACJI   JEZUSA   ZMARTWYCHWSTAŁEGO   GLIWICE

Nowe Życie w Areszcie Śledczym (01.2016)

heart-1166557_1280

Gliwice, Areszt Śledczy, 30-31.01.2016 r.

Droga z wolności

Ostatnie dni stycznia to był czas Kursu Nowe Życie prowadzonego w gliwickim areszcie.
Areszt jest miejscem, w którym skutek grzechu jest najbardziej widoczny. Gdzie wyrok skazujący daje przedsmak tego co mogło spotkać, każdego z nas gdyby nie znajomości. Znajomości na szczeblu najwyższej władzy dają ten komfort posługiwania się możliwością ułaskawienia, zbawienia.
Jechałem tam jako wolny człowiek, jako ten, który przyjechał z wolności, jako ten, który ogłaszał, że wolność jest w Naszym Panu. Wyobrażenia i stereotypy, którymi karmił się mój umysł jak się domyślacie zderzyły się z prawdą o samym sobie. Po przekroczeniu bram aresztu, znalazłem się w strefie braku wolności, w strefie innych praw ludzkich lecz tych samych i niezmiennych praw Bożych. Te ograniczenia swobody, brak trosk o dach nad głową, o jedzenie, o ubranie powoduje, że trudno poruszać się po szerokiej drodze. Ta wąska droga ułatwia powrót do Ojca.
Podczas tych rekolekcji odkryłem Jezusa jako tego, który robi wrażenie na mocnych zawodnikach, jako tego, który nie jest Jezuskiem z obrazków, lecz twardym mężczyzną, który walczy o każdego zniewolonego. Kiedy widziałem jak dwudziestu skazanych oddaje życie Jezusowi, przepełniła mnie ogromna wdzięczność za ten czas. Dla mnie osobiście był to czas w którym Jezus odkrył przede mną kolejne obszary wolności. Wolności od osądów, od stereotypów, wolności od porównywania innych z sobą.
Otrzymałem sto razy więcej niż dałem. Te dwa dni to był piękny czas poznania historii ludzi, historii jednego błędu, który zamknął drogę na kilkanaście lat. To był czas poznania historii zbawienia w historii każdego więźnia. W tym miejscu pragnę podziękować Bogu, za każdego uczestnika tego kursu.
Rafał Jujka

Świadectwa uczestników kursu

 • Mi przez te dwa dni rekolekcji podobały się prezentacje, które były pokazywane oraz świadectwa. Moja decyzja jest taka, że wszystko się w moim życiu zmieni i pójdę w lepszą stronę swojego życia.
  Mariusz
 • Wszystko było ok. Najważniejsze natomiast dla mnie było pojednanie z Bogiem i uwierzenie w Ducha Św oraz przebaczenie drugiej osobie. Postanowiłem w całości poprawić swoje postępowanie i nie czynić zła, które szkodzi drugiemu człowiekowi.
  Józef
 • Najbardziej podobało mi się dotknięcie symbolu tego co mnie zniewala. Podjąłem decyzję codziennie na nowo oddawać się Panu Jezusowi.
  Martynian
 • Dla mnie najważniejszy moment to było przebaczenie i umocnienie wiary, której nigdy nie utraciłem, a wręcz, umocniło mnie to spotkanie na rekolekcjach.
  Józef
 • Najważniejszym momentem dla mnie była spowiedź oraz słuchanie świadectw. Od prawie dwóch lat żywiłem uraz do najbliższych i podczas tych rekolekcji postanowiłem odpuścić, co według mnie zbliżyło mnie do Boga, można powiedzieć że zrobiło mi się lżej.
  Darek
 • Najważniejsze dla mnie były świadectwa oraz Msza Święta. Po tych rekolekcjach postanowiłem przystąpić do bierzmowania.
  Kamil
 • Najbardziej podobała mi się modlitwa wstawiennicza o łaskę Ducha Św. Postanawiam zwiększyć gorliwość modlitwy i zawierzenie działaniu Jezusa.
  Dariusz
 • Najbardziej poruszyło mnie to, że można się zmienić. Ja próbuje się zmienić na lepsze, żeby było dobrze.
  Krzysztof
 • Najważniejszym momentem była dla mnie spowiedź, którą odbyłem po 30 latach. Natomiast patrząc obiektywnie – uświadomienie sobie grzechów. Postanawiam po wyjściu na wolność uregulować życie biorąc pod uwagę obecność Boga.
  Marek
 • Najbardziej podobała mi się modlitwa wstawiennicza i o wylanie Ducha Św. Podjąłem decyzję aby trwać w Bogu, ufać Mu i oddać wszystko w Jego ręce.
  Tomek
 • Kurs był bardzo dobrze prowadzony, zrozumiale i było pragnienie słuchania więcej. Najbardziej dotknęło mnie wybaczenie i zesłanie Ducha Świętego, wiara, spokój i umacnianie się, że Bóg jest na pierwszym miejscu w moim życiu, dzięki Niemu przetrwam wszystko. Podczas kursu umocniłem swoją wiarę, nie patrzę w tył na krzywdę jaką mi wyrządzono.
  Adam
 • Wszystko było bardzo interesujące. Te dwa dni przemówiły do mnie w 100%, że Bóg istnieje, a ja wierzę w Niego całym duchem. Postanowiłem zmienić życie na lepsze, tzn. cofnąć alkohol, używki, imprezy i cały wolny czas poświęcić rodzinie, dzieciom. Dziękuję wszystkim za świadectwa i udowodnienie istnienia Chrystusa Boga. Dzięki.
  Krzysiek
 • Wrażenie na mnie zrobiło przyjęcie Ducha Świętego oraz spowiedź, do której podchodziłem około 10 lat. I nareszcie się udało!! 🙂 Amen. Postanowiłem wierzyć i wzmacniać moją wiarę w Boga.
  Marek
 • Dotarło do mnie, że Bóg istnieje, że najwyższa pora zmienić całe życie, by być lepszym człowiekiem. Uświadomiłem sobie, że decyzja o wstąpieniu w związek małżeński z moją narzeczoną jest trafna i chcę by było wszystko po Bożemu.
  Łukasz
 • Dla mnie cały kurs był ważny, ale przede wszystkim ważny był fragment o przebaczeniu, ponieważ potrzebuję siłę do wybaczenia sobie i innym. Dotarło do mnie, że każdy moment jest dobry do życia z Panem Jezusem. Będę się starał wybaczać swoim bliskim tak samo jak i swoim wrogom.
  Marek

Powrót do strony ŚWIADECTWA Z KURSÓW SNE