SZKOŁA   NOWEJ   EWANGELIZACJI   JEZUSA   ZMARTWYCHWSTAŁEGO   GLIWICE

Świadectwa – rekolekcje z ks. Knotzem

Świadectwa uczestników rekolekcji „Akt małżeński”, które poprowadził ojciec Ksawery Knotz (06.2018)

 • Bóg w tym czasie jeszcze mocniej przekonał mnie że jest DOBRY, DOBRY I JESZCZE LEPSZY 🙂
  W tym czasie pozwolił mi odkryć, że Jego obecność w naszej małżeńskiej więzi jest niepodważalna (jak w sakramencie ) – dziś widzę jakie piękno, moc i dobro Bóg złożył w naszym sakramentalnym związku, widzę też jak wiele nieporozumień rodziło się w moim sercu, błędne rozumienie pojęć związanych zwłaszcza z naszą małżeńską cielesnością i współżyciem… Widzę też jak bardzo dobry Bóg chce i pragnie dobra dla nas jako dla małżonków… Chwała Mu za to!
  Piotrek
 • Dużo się mijamy z mężem z powodu pracy, dlatego te rekolekcje to piękny czas zatrzymania się, czas na spokojną rozmowę. No i miło posłuchać o seksie. O. Knotz mówi prosto, a jednocześnie dowcipnie i merytorycznie. Nie rozdziela świata na czarny i biały, ale pokazuje cel małżeństwa, jak budować bliskość, jak cieszyć się ze swojej seksualności.
  Irena
 • Dziękuję ojcu Ksaweremu za świadectwo swego powołania i osoby. Dla mnie słowa o Bożej bliskości między nami małżonkami były najważniejsze. Dziękuję za przykład pokory, wewnętrznej ciszy i poświęcenia dla nas małżonków.
  Helena
 • Bóg podczas tych 3 dni pokazał nam równowagę między więzią a cielesnością. Przypomniał nam, że stworzył nas jako związek, jako małżeństwo. Ważne dla nas było i bardzo odkrywcze, różnice między NPR a antykoncepcją. Bóg nas też zachęca do odkrywania Go w każdym obszarze małżeńskiej relacji. To był dobry czas, który potwierdzał, że nasze wybory i droga jest drogą stopniowego uświęcania się krok po kroku i że Bóg jest zainteresowany nie tylko celem, który mamy osiągnąć, ale też drogą do NIEGO. Bóg kolejny raz przypomniał, że małżeństwo jest wspólnotą, że mąż jest jej liderem na wzór Chrystusa.
  Rafał i Ewa
 • Dziękuję za piękny czas wzrastania, za wskazanie naszych ścieżek i wyprostowywanie tych „nierówności”, których nie byłem świadomy. Teraz z innym zrozumieniem, z nową świadomością, każde nasze małżeńskie zbliżenie, każdy czas intymności, będę przeżywał pełniej, oddając Panu w ten sposób nowe uwielbienie.
  Leszek
 • Muszę przyznać, że wiele już wiedziałem o tym, że seksualność jest dobra, Bogu miła i nie czułem skrępowania, że Bóg patrzy – wręcz przeciwnie. Jednak te rekolekcje poszerzyły moją wolność. Nie w tym, żeby eksperymentować, ale w takim wewnętrznym odczuciu. Jak dobrze jest słuchać co Bóg zaplanował dla małżonków, bo aż żyć się chce. Super, że ojciec Ksawery mówił o konkretnych zachowaniach przekazując świadectwa i doświadczenia innych małżeństw, a to wszystko z humorem, że aż czasami boki zrywać. Super!
  Marcin
 • Dziękujemy ojcu za otwarte wytłumaczenie nam co jest istotą szczęśliwego małżeństwa, jakie jest właściwe miejsce aktu małżeńskiego w budowaniu i wzmacnianiu więzi małżeńskiej. Dziękujemy, że ojcu się chce spędzać czas z małżeństwami, pomagać im, wspierać, być. Dziękujemy innym małżeństwom za otwartość w mówieniu o swoich doświadczeniach, radościach a także problemach. Rekolekcje były dla nas czasem i możliwością, aby powiedzieć sobie o swoich rozterkach dotyczących współżycia. Bez tego wiele tematów pozostałoby niewypowiedzianych i powodujących brak pełnego szczęścia w naszym małżeństwie. Rekolekcje pomogły zrozumieć sens aktu małżeńskiego dla naszej więzi. Pomogły nam zacząć o tym rozmawiać.
  Sylwia i Maciej z Legnicy
 • Dziękuję za rekolekcje z ojcem Ksawerym Knotzem. Pomogły mi zgłębić rozumienie gdzie jest Bóg w sakramencie małżeństwa i obudziły pragnienie jeszcze większego uporządkowania.
  Gosia
 • Podczas rekolekcji zbliżyliśmy się z małżonką, odkrywając siebie i piękno płynące z celebrowania aktu seksualnego. Zrozumieliśmy jak powinien wyglądać seks małżeński i zobaczyliśmy gdzie popełnialiśmy błędy. Dziękujemy Ci Jezu, że poruszyłeś nasze serca, że nas dotknąłeś. Chcemy być bliżej Ciebie. Prowadź nas.
  Wyznaczamy sobie kolejne cele jakie chcemy osiągnąć. Dzięki ojcu Ksaweremu poznaliśmy piękno płynące z seksu i wiemy w jakim obszarze i jak pracować. Jezu Ty się tym zajmij.
  M.Ł.
 • Podobało mi się, że o. Knotz mówił o trudnych sprawach, czasem wstydliwych – wprost, bez ogródek a jednocześnie lekko i łatwo, podając wiele przykładów co też pozwoliło lepiej zrozumieć tematykę związaną z seksualnością. Wiele dobrego również przyniosły rozmowy w grupach. Poznając jak inne osoby, małżeństwa sobie radzą, z jakimi problemami się borykają a jednocześnie jak pięknie opowiadają o swoich doświadczeniach miłości małżeńskiej.
  Sandra
 • Dzięki rekolekcjom „Akt małżeński” wiele rzeczy w sferze seksualności, które były nie do końca jasne, zostały nazwane przez o. Ksawerego Knotza po imieniu. Ten fakt przyniósł jasność postępowania, a wiedza w ten sposób zdobyta została uporządkowana – na przykład myślenie w tematyce wstrzemięźliwości małżeńskiej. Została poruszona bogata tematyka i pytania z którymi tu przyjechałam, w piękny i fajny sposób wyjaśnione. Jestem wdzięczna za czas tu przeżyty i za to, że chce zmieniać patrzenie na mojego męża i bardziej go poznawać.
  Ania
 • Ojciec Knotz w swoich rozważaniach na temat seksualności porządkuje spojrzenie na tę sferę w życiu każdego człowieka.
  Marcin
 • Rekolekcje pokazały nam, że jako małżeństwo idziemy w dobrym kierunku i to dało pokój serca. Widzimy, że to wszystko o czym ojciec mówił, będzie powodować budowanie większej więzi między nami.
  X
 • Te rekolekcje pokazały mi co Bóg przygotował w moim życiu. Ojciec Ksawery uzmysłowił mi co to jest seks. Z domu wyniosłem przekonanie, że seks to grzech, a rodzice uważali to za temat tabu. Nic nie przekazali mi na ten temat, wszystkiego musiałem uczyć się sam. Teraz z perspektywy czasu, widzę ile popełniłem błędów. Przez te rekolekcje zrozumiałem, że to wszystko można naprawić z Bożą pomocą.
  X
 • Na tych rekolekcjach uzmysłowiłem sobie jak ważna jest więź małżonków i to że Bóg w niewidzialny sposób jest obecny w naszej więzi. Ostatnio przez nadmiar posług zaniedbałam czas na relację z mężem. Bóg mi przypomniał o tym. Ustaliliśmy z mężem kilka ważnych reguł, które pozwolą nam spędzać więcej czasu razem. Zrozumiałam, że mąż jest dla mnie darem i Bóg kocha mnie przez niego.
  X
 • Panie Jezu, bardzo Ci dziękuję za ten święty dla naszego małżeństwa czas i za o. Ksawerego bo przez niego przemawiałeś do naszych serc. Wierzę bardzo, bardzo w Twoje uzdrowienie. Oddaję Ci nasze małżeństwo z tymi naszymi zranieniami, a Ty działaj. Jezu Ty się tym, nami, zajmij.
  Kasia
 • Dzięki rekolekcjom i działaniu Pana Jezusa otrzymałem otwarcie świadomości na zbudowanie od podstaw więzi z moją żoną i pracą nad uzdrowieniem naszego małżeństwa.
  Mirek
 • Rekolekcje upewniły mnie w wielu kwestiach, które były jeszcze nie pewne. Pomógł jeszcze bardziej ucieszyć się z relacji jaką mam z mężem. Dał nowe siły i chęci aby dbać i walczyć o tę sferę naszego małżeństwa.
  X
 • Słowa o. Ksawerego umocniły mnie w tym co z żoną wypracowaliśmy. Pomogły mi wyjaśnić pewne kwestie, które były dla mnie i żony w tematyce seksualności niejasne. Dały mi również pełny obraz zamysłu Bożego działania w małżeństwie.
  Paweł
 • Rekolekcje były dla mnie czasem błogosławionym. Razem z małżonką staramy się ulepszać naszą relację i więź. Informacje, które tutaj przekazał nam o. Knotz, dopełniły moją wiedzę w dziedzinie seksualności i więzi, oraz uspokoiły. Wierzę, że owoce tych rekolekcji ujawnią się w czasie. Polecam wszystkim małżonkom, niezależnie od stażu.
  Jarek
 • Rekolekcje pomogły nam uświadomić sobie obecność Jezusa w naszej więzi małżeńskiej na mocy sakramentu małżeństwa. Fakt, ze jest to obecność stała, gwarantowana łaską sakramentu. To, że Jezus jest z nami stale, bez względu na nasze stany emocjonalne, okoliczności itp. Ta świadomość napawa nas radością, pokojem serca i nadzieją. Konferencje o. Ksawerego oraz możliwość osobistej z nim rozmowy, rozwiały wiele naszych wątpliwości, z którymi borykaliśmy się od dawna. Wracamy do domu z poczuciem, że wiemy to co najważniejsze, co jest dla nas fundamentem na którym będziemy rozwijać naszą więź małżeńską. Czujemy się też wyposażeni w konkretne „drogowskazy”, które pomogą nam poukładać wiele spraw związanych z seksualnością. Bogu niech będą dzięki!
  Ewa i Krzysiek
 • Dzięki Bogu za ten czas. Wiele rzeczy zrozumieliśmy, a najważniejsze było to, że przez seksualność zwiększamy naszą więź, nie tylko między sobą ale przede wszystkim z Bogiem oraz to, że nasze ciała to jest widzialny znak naszego sakramentu.
  Cecylia i Piotr
 • Bardzo cenna dawka wiedzy o relacji małżeńskiej, która powinna być propagowana w jak największym gronie. Idealnie by było, gdyby takie rekolekcje były dostępne jako kursy przedmałżeńskie. Nam osobiście słuchanie ojca Ksawerego uporządkowało wiedzę, którą jakąś wcześniej mieliśmy. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to wiedza powszechna, a powinna nią być by chrześcijańskie małżeństwa mogły żyć w coraz większej radości, rozwijać swój związek i wzajemną miłość. Dobrze jest też usłyszeć, że nie tylko my ale wszyscy miewają trudności i kłopoty w tej dziedzinie i otrzymać nadzieję, że dzięki wzajemnej otwartości i działaniu łaski Bożej, każdy kryzys można pokonać i może z niego wynieść większe dobro. Konferencje mówione prosto, przystępnie, logicznie przekazują prawdę o człowieku i chrześcijańskiej miłości. Chce się wracać do domu i od razu wprowadzać w życie wszystko, czego się dowiedzieliśmy, by nasze małżeństwo było coraz piękniejsze i bardziej radosne.

  Anna i Bartłomiej
 • Rekolekcje, które wraz z mężem przeżyliśmy w dniach 15-17 czerwca, przyczyniły się w sposób niewiarygodny do rozwoju naszego małżeństwa, do jego pogłębienia, a także uduchowienia go. Choć tematem był seks (patrząc z boku), to konferencje pomogły rozwinąć nasze małżeństwo nie tylko w tym temacie. Kwestia budowania więzi jako wstęp do dobrej relacji, była wg nas kluczowa. Sposób i język jakim posługuje się o. Ksawery, w niezwykle dobitny, obrazowy i dokładny sposób pomogły nam wszystko zrozumieć. Polecam każdemu małżeństwu chcącemu poznać i pokochać się bardziej.
  X
 • Rekolekcje z ojcem Ksawerym pokazały mi co jest ważne w małżeństwie. Więź, którą trzeba pielęgnować w 3 sferach: fizycznej, psychicznej i duchowej. Spotkania te rzuciły światło na naszą seksualność. Można być blisko współmałżonka i na pewno nie jest to grzech. Teraz to wiem.
  Szymon
 • Czas rekolekcji był dla mnie pięknym, błogosławionym czasem. Nauczania skłoniły nas do rozmów nad czym jeszcze musimy popracować aby poprawić nasze relacje w małżeństwie, głównie w sferze seksualności. Polecam każdemu małżeństwu, aby uczestniczyło w takich rekolekcjach.
  Kasia
 • Przez ten krótki, bo tylko 3 dniowy czas, dowiedziałem się, a może utwierdziłem w przekonaniu, jak ważna jest dla mnie moja żona, jakby jej urok, inteligencja jeszcze bardziej się uwydatniły. Jednakże, żeby nie było za słodko, zobaczyłem, jak bardzo nasze małżeństwo jest niedoskonałe. Bardzo wiele elementów kuleje, niestety nawet tych fundamentalnych. Mamy nad czym pracować. Mam nadzieję, że starczy nam sił i determinacji. Wierzę jednak, że z Bożą pomocą i Jego miłością do nas, uda nam się.
  Bartek
 • Czas rekolekcji z o. Knotzem był dla nas przypomnieniem, co jest ważne w naszym małżeństwie i jak o tym rozmawiać. Dzięki wspólnie usłyszanych konferencjach, mogliśmy wymienić uwagi i spostrzeżenia. To był czas kiedy byliśmy wyjątkowo blisko ze sobą, jeszcze mocniej uświadamiając sobie, że w naszej więzi obecny jest Chrystus.
  Julia i Krzysztof
 • Bardzo dziękuję za ten czas, za ludzi którzy pokazują, ze tak jak my chcą żyć w zgodzie z planem Bożym. W tych czasach ich świadectwo jest dla mnie bardzo ważne. Bardzo dziękuję Ci Boże za ludzi, przez których pokazujesz że jestem dla Ciebie ważna! Że jestem Twoją ukochaną córeczką!!! Dziękuję!!! Dziękuję za ludzi, którzy wyciągnęli do nas pomocną dłoń, którzy nie potępili, nie dorzucili kolejnego kamienia, tylko pomogli abyś Ty zabrał wszystkie!!! Abyśmy mieli nowe życie, czyste i wolne, takie jak Ty chcesz byśmy mieli. Dziękuję ci za wskazanie drogi na dalsze życie. Jak budować wspólną więź i jak w niej żyć, skupiając się na tym co dobre i wspólne. Ty złączyłeś nas na dobre i złe, w zdrowiu i chorobie, póki śmierć nas nie rozdzieli a co Bóg złączył, człowiek nie ma prawa rozdzielić. Żaden człowiek!!!
  Marysia

Przejdź do strony ŚWIADECTWA Z KURSÓW KANA GALILEJSKA