Biwak przy Liswarcie

W sierpniu nasi Skauci Króla (i nie tylko 😉) uczestniczyli w pierwszym biwaku kajakowym. 

Wieczorem, 06.08, dojechaliśmy do bujanego mostu, rozbiliśmy swe namioty i powiesiliśmy hamaki. Korzystając z gościnności właścicieli terenu przesiadywaliśmy do późna przy rozmowach, śpiewach i opowiadaniach wokół ogniska.

Niedzielę rozpoczęliśmy od wspólnej mszy świętej, śniadania oraz zwijania obozowiska. W samo południe, zaraz po odmówieniu „Anioł Pański” rozpoczęliśmy spływ. Pogoda była jak na zamówienie, czyli umiarkowanie ciepło 😅 (nie przypiekało nas, ani nie padało). Podczas 6 godzin mogliśmy się napawać pięknem przyrody i cieszyć swoją obecnością. 

Mimo, że pierwotny plan zakładał przepłynięcie w sobotę 12km, a w niedzielę 19km, cieszymy się, że ograniczyliśmy się do tych 19km 😆. Mięśnie rąk przypominały nam jeszcze przez kilka dni ten spływ 😁. Choć byli i tacy, którzy plan zrealizowali i to od nich chcemy się uczyć 😃.

Dobre Wino
Bogdan

Jakiś mnich?

Przypadkowo trafiłem dziś do kościoła św. Marka w Kelsterbach koło Frankfurtu. Podczas mszy świętej odczytano tylko pierwsze czytanie i Ewangelię bez psalmu, który też pominięto.

Czytaj całość »
Dobre Wino
Marta

Tęsknota

„Anioł poprowadził mnie ku bramie, która skierowana jest na wschód. I oto chwała Boga Izraela przyszła od wschodu, a głos Jego był jak szum wielu

Czytaj całość »
Dobre Wino
Iwona

Poszukiwanie mądrości

„Mistrzu, trudziliśmy się przez całą noc i nic nie złowiliśmy. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci.” (Łk 5,5) Szymon Piotr znał dobrze swój fach. Wiedział,

Czytaj całość »