SZKOŁA   NOWEJ   EWANGELIZACJI   JEZUSA   ZMARTWYCHWSTAŁEGO   GLIWICE

Świadectwa – Weekend Małżeński (2016)

Świadectwa uczestników Weekendu Małżeńskiego na zakończenie rocznej formacji. (2016)

Bóg ponownie zbliżył nas do siebie jako małżeństwo. Spowodował, że codziennie modlimy się razem. Pokazał co to znaczy “miłość”. Na ostatnim weekendzie, pokazał na nowo piękno mojego męża. Bardzo przeżyłam ten czas i uważam, że najważniejsze żeby do wszystkiego zapraszać Boga.
Ewelina

Odkryłam konkretne sposoby pracy nad swoim małżeństwem. Zobaczyłam jak mogę pokazywać mojemu mężowi, to że jest dla mnie ważny. Doceniłam planowanie i ustalanie- jako sposób budowania porozumienia i głębszej jedności (seksu, randek, wspólnego czasu). Na tym weekendzie Bóg pokazał mi, że potrzebuję czasu tylko z moim mężem, bez dziecka (nawet śpiącego).
Jola

Bóg tchnął swojego Ducha w te przestrzenie naszego małżeństwa, które były bez życia. Pokazał swoją obecność w naszym małżeństwie. Dał Jej tak doświadczyć, że łzy same płynęły – ze szczęścia! “Bycie z żoną” animowane w trakcie kursu w taki sposób, że udało się nie wejść w utarte schematy i nie rozbić się o to co często.
Paweł

Pierwszy raz odważyłam się podziękować Bogu za całego mojego męża, łącznie z trudnymi tematami (na głos i przy mężu). Był to czas z mężem i utwierdzanie się w tym, że nasze małżeństwo jest też dla niego ważne.
Monika

Bóg dał mi w czasie kursu odpocząć przy sobie i to w towarzystwie mojej żony i dzieci. Doświadczyłem, że Jemu zależy na rozwoju naszego małżeństwa.
Jacek

Pewien gniew czy frustracja, została ze mnie zdjęta. Mogłem mówić mojej żonie dobre rzeczy bez blokady, którą wcześniej odczuwałem. Czuję pokój w sercu. Ważne było to, że udało nam się zorganizować czas dla siebie. Byliśmy zgodni i zdeterminowani. No i samo bycie ze sobą w tym czasie było ważne.
MT

Bóg działał przede wszystkim w tych chwilach spędzonych z moim mężem sam na sam. Wszystkie rozmowy i modlitwy mnie zachęciły, odblokowały, wlały nowe pragnienia rozwoju. Nowe perspektywy.
Agnieszka

Bóg dał się poznać w nowym obliczu. Ważnym był spacer z żoną i rozmowa.
Jacek

Bóg pomógł mi bardziej ucieszyć się małżeństwem, moim mężem. Ucieszyć się z siebie, z tego jaką jestem żoną, że jestem dobrą żoną i usłyszeć to od mojego męża – że tak myśli. Ważny był czas dzielenia się z mężem, rozmów z nim.
Irena

Pan pokazał po raz kolejny w naszym małżeństwie, że On jest na wyciągnięcie naszej ręki, że nas kocha i z Jego łaski, Jego źródła wciąż na nowo każdego dnia mamy czerpać siły i razem z Nim budować nasze małżeństwo. Pan pozwolił w tym czasie, abyśmy na nowo zbliżyli się do siebie, odnowił bliskość między nami.
Magda

Powrót do strony ŚWIADECTWA Z FORMACJI MAŁŻEŃSKIEJ

Przejdź do strony FORMACJA DLA MAŁŻEŃSTW

Przeczytaj również ŚWIADECTWA Z KURSÓW SNE