SZKOŁA   NOWEJ   EWANGELIZACJI   JEZUSA   ZMARTWYCHWSTAŁEGO   GLIWICE

Młodzi SNE

image
Spot: Młodzi - Młodym

Wierzymy, że dla młodych Bóg ma przygotowane wyjątkowe rzeczy! Nie pozwól, aby Cię ominęły! :)

Spotykamy się w każdy piątek o godzinie 19:15 w kościele p.w. Chrystusa Króla w Gliwicach wraz z całą wspólnotą SNE na uwielbieniu. Następnie udajemy się na nasze spotkanie formacyjne, które odbywa się w salkach parafialnych.

Jeżeli szukasz miejsca, w którym z pasją możesz się zaangażować, doświadczyć Bożego działania głosząc Jego Słowo, zapraszamy do Diakonii Ewangelizacji Młodych!


 

Realizujemy program „Młodzi na progu”. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie mlodzinaprogu.pl

Program „Młodzi na progu” powstał we wspólnocie SNE Jezusa Zmartwychwstałego Diecezji Gliwickiej. Autorami programu są ks. Artur Sepioło i Janusz Kasperczyk. Przeznaczony jest głównie do pracy w parafii z młodzieżą gimnazjalną przygotowującą się do bierzmowania. Jego celem jest stworzenie środowiska wiary dla młodych oraz podprowadzenie ich do świadomej decyzji wiary. Spotkania są skierowane na budowanie szczerych więzi uczestników z prowadzącymi oraz między sobą, a przez to otwarcie się na przekaz Ewangelii.

W ramach programu „Młodzi Na Progu” prowadzone są rekolekcje, które są bardzo ważną jego częścią. Dla wielu osób 3-dniowy wyjazd był przełomem w nowej relacji z Bogiem, do którego – poprzez program – pragniemy zaprosić każdego z uczestników. Na rekolekcjach zawsze jest obecny Ksiądz oraz kilkunastoosobowa ekipa młodych ludzi, którzy wcześniej byli uczestnikami, a dziś mają w sobie pragnienie dzielenia się historią swojego życia oraz tym, w jaki sposób Bóg zmienia ich codzienność. Daj się zaskoczyć – spędź kilka dni w może zupełnie inny sposób, niż dotychczas. Nie masz nic do stracenia :)

Fundament

Pierwszym krokiem do przyjaźni jest spotkanie – dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie Rekolekcje Spotkania, w czasie których poznasz osoby, które w pewnym momencie swojego życia zaprzyjaźniły się z Jezusem, a dzięki ich historii sam będziesz miał okazję do zbudowania z Nim relacji. Rekolekcje Spotkania są pierwszym etapem, do którego zapraszamy każdego, kto przygotowuje się do bierzmowania i/lub ma w sobie pragnienie doświadczenia tego, kim dzisiaj chce być dla Ciebie Jezus.
W rekolekcjach może wziąć w nich udział każdy, kto ukończył 14 lat, za zgodą rodziców i duszpasterza lub katechety.

Tam gdzie żyję

Masz już za sobą pierwsze spotkanie z Bogiem, przeżyłeś czas pięknej modlitwy, doświadczyłeś spotkania… Pragniesz więcej? Jeśli tak, my pragniemy zaprosić Ciebie na Rekolekcje Środowiska! Nie będziemy mówić o tym, jak chronić przyrodę 😉 ale zobaczymy, czy Bóg chce być obecny w miejscach, w których jesteś na co dzień – w domu, w szkole, w kościele czy w Twoich relacjach i emocjach. Spojrzymy na to, jak wygląda Jego zaangażowanie w Twoją codzienność oraz na to, do czego i w jaki sposób On chce Cię dziś zaprosić!
Aby wziąć w nich udział, powinieneś:
– być uczestnikiem Rekolekcji Spotkania, i/lub;
– być we wspólnocie przy parafii.

Jak Dawid

Jeśli pragniesz zmierzyć się ze swoimi trudnościami i poznać, jaką postawę wobec nich ma Bóg, Rekolekcje Królestwa są dla Ciebie!
Może często wydaje Ci się, że sobie nie poradzisz. Może czujesz, że zwycięstwo zdecydowanie nie leży po Twojej stronie. Może uważasz, że nie warto walczyć, bo nie masz szans na wygraną. Może doświadczasz w swojej codzienności trudności, które – jak przeciwnik króla Dawida – są kilkakrotnie większe i bardziej uzbrojone od Ciebie. Jeżeli marzysz o tym, aby z taką samą pewnością, z jaką powiedział to bohater naszych Rekolekcji, powtórzyć za nim: „Pokonam cię!” w odpowiedzi na to, co dziś wydaje Ci się zbyt trudne – zapraszamy na weekend, kiedy chcemy praktykować sposób, który pomoże Ci odnieść zwycięstwo!
Aby móc pojechać z nami, wskazane jest, abyś wcześniej:
– był uczestnikiem Rekolekcji Środowiska;
– był we wspólnocie przy parafii.

Dla wszystkich chętnych

Niezależnie od tego, czy uczestniczyłeś wcześniej w naszych rekolekcjach, czy jeszcze nie miałeś takiej okazji, serdecznie zapraszamy Cię na tygodniowy, wakacyjny turnus Rekolekcji Pasji. Bóg dał Ci talenty po to, abyś mógł je rozwijać – być może jeszcze ich nie odkryłeś, albo uważasz, że wcale ich nie otrzymałeś – jeśli tak, daj się zaskoczyć! Wyrusz z nami w niesamowitą podróż, w czasie której poznasz wielu wspaniałych ludzi, zobaczysz, jak żyć pełnią życia, a przede wszystkim – odkryjesz, co kryje się w słowach „Stworzyłeś mnie tak cudownie” (Ps 139), gdzie Bóg pełen dumy mówi dziś do Ciebie: „jesteś Moją pasją!”.

Droga do uzdrowienia

Nasz Bóg nie jest zwolennikiem bólu, choroby i cierpienia, ale jest Tym, który chce uzdrawiać wszystko to, co z jakiegokolwiek powodu potrzebuje uzdrowienia. Nie odwraca się, mówiąc, że to, co w Twoim życiu jest trudne, nie jest dla Niego ważne, ale pragnie zaprosić Cię do tych wspomnień, relacji czy zdarzeń, które są, bądź były dla Ciebie raniące i pomóc Ci zwyciężyć. Tylko Ten, który prawdziwie kocha, ma prawo mówić o trudnych rzeczach i On pragnie, abyś podjął kolejny krok w Jego stronę – krok przyjmujący przebaczenie i uzdrowienie, otwierający Cię na pełnię Życia, które dla Ciebie zaplanował. W czasie tego weekendu przemierzymy drogę z Jerozolimy do Jerycha, która będzie równocześnie drogą w głąb Twojej przeszłości i tych miejsc, do których tylko Bóg ma prawo dzisiaj wejść. Zapraszamy Cię na Rekolekcje Samarytanin, jeśli:
– byłeś uczestnikiem Rekolekcji Środowiska i Rekolekcji Królestwa;
– formujesz się we wspólnocie.


image

WAKACYJNY WYJAZD DLA MŁODYCH

Pragniemy spędzić z Tobą wspólnie kilka dni, kiedy będziemy mieli czas, aby razem się modlić, chodzić po górach, rozmawiać i poznawać jeszcze lepiej. Już dziś zapraszamy Cię na wyjazd integracyjny dla Młodych SNE – nie ma znaczenia, jakie kursy przeżyłeś, jak długo jesteś we wspólnocie, ani ile osób tutaj znasz. Pragniemy, aby był to czas budowania nowych relacji, oraz pogłębiania tych, na które może na co dzień brakuje nam czasu – często służymy razem w ekipach, a w te wakacje chcemy mieć czas na przebywanie razem. Sprawdzimy, czy uczniowie Jezusa powinni odpoczywać, a jeśli tak, to spróbujemy wspólnie znaleźć kilka sposobów :)

LETNIA SZKOŁA MŁODEGO EWANGELIZATORA

To bardzo intensywny tydzień, w czasie którego razem nauczymy się, jak mówić innym o Bogu tak, aby chcieli słuchać i jak robić to w sposób inny, niż zawsze. Spróbujemy poszukać odpowiedzi na trudne pytania, które mogą paść w czasie rozmowy o tym, dlaczego wierzysz, oraz zobaczymy, w jakich okolicznościach możesz dzielić się swoją wiarą. Nie zamierzamy przekazywać Ci teologicznej wiedzy wyłożonej na stół, ale pomóc odnaleźć sposób, w który Ty będziesz chciał i będziesz wiedział, że możesz głosić innym to, jak Bóg zmienia Twoje Życie i kim jest dla Ciebie dzisiaj. Jeśli w jakimś momencie swojego życia doświadczyłeś miłości kochającego Boga Ojca i chcesz się dzielić tą miłością – ten tydzień jest przygotowany specjalnie dla Ciebie.
Aby móc pojechać z nami, konieczne jest, abyś wcześniej:
- był/a uczestnikiem Rekolekcji Środowiska, Królestwa, Samarytanin;
- angażował się w prowadzenie programu Młodzi Na Progu w parafii;
- miał/a doświadczenie przeżywania kursu w ekipie posługującej.

ŚWIADECTWA

Program „Młodzi na progu” funkcjonuje z powodzeniem w wielu parafiach diecezji gliwickiej oraz poza jej granicami. Oto, jak wspominają go uczestnicy z Bytomia, z parafii św. Anny:
„Moja modlitwa zmieniła się. Nie modlę się teraz na szybko. Staram się modlić dokładniej. Moja modlitwa bardziej teraz polega na rozmowie z Bogiem. Poznałem lepiej miłość Jezusa. Moje życie zmieniło się. Chcę jeszcze lepiej poznawać Jezusa.”
„Na początku do kościoła chodziłem dla podpisu. Teraz chodzę by dowiedzieć się czegoś nowego. Przeszedłem przemianę wewnętrzną, odkryłem wiele nowych wartości.”
„Każde spotkanie było nową nauką. Moje podejście zmieniło się w bardzo szybkim czasie. Zrozumiałam, że Jezus istnieje i chce dla mnie jak najlepiej. Zawsze przy mnie jest. Tutaj tak naprawdę nauczyłam się modlić. Wiem, że droga, którą idę teraz jest dobra, a Jego ramię jest moim oparciem.”