I zerówka online zakończona

W lipcu zakończyliśmy trwającą od kwietnia tzw. zerówkę prowadzoną przez Kasię Jarzębowską-Skurzybot i Bartka Badurę. Spotykali się oni z grupą siedmiu osób co dwa tygodnie w niedzielne wieczory i z tego co słyszeliśmy spotkania nie trwały (jak zakładaliśmy) godzinkę, lecz nawet dwie-trzy. Był to czas wielu rozmów, pytań i wierzymy, że wzrostu zarówno uczestników jak i prowadzących. 

Była to pierwsza edycja zerówki prowadzona w całości w formie online. Nie przeszkadzało to jednak uczestnikom zbudować relacje owocujące chęcią kontynuowania formacji, już na pierwszym roku, w takim właśnie gronie.

Przypomnijmy, że zerówka to cykl spotkań wprowadzających w życie wspólnoty oraz wyjaśniających czym jest Szkoła Nowej Ewangelizacji. Poprzez omawianie proponowanej formacji można w ich trakcje podjąć decyzję o dalszym zaangażowaniu poprzez wejście do wspólnoty.

Z tego co wiemy, prowadzący już planują kolejną edycję zerówki i pewnie już niebawem ruszą zapisy.

Dobre Wino
Aneta Skibińska

Cisza

„Kiedy znowu mnie zawiodą mój wzrok i słuch.  Gdy wypowiedzianym słowom już zabraknie tchu.  Pośród myśli słów potoku ukryła się wiem.  Usiądę i zaczekam na

Czytaj całość »
Kultura w krzyżykiem
Katarzyna Matóg

Potęga dobra

Słowem wstępu. Kultura i wartości są przekazywane przez różne narzędzia. Minęły bezpowrotnie czasy, gdy tym źródłem była jedynie rodzina, literatura i Kościół. Teraz czerpiemy z

Czytaj całość »