SZKOŁA   NOWEJ   EWANGELIZACJI   JEZUSA   ZMARTWYCHWSTAŁEGO   GLIWICE

Q&A – najczęściej zadawane pytania

Kiedy i gdzie odbędzie się najbliższy Weekend/Wieczór Uzdrowienia i Mocy?

Terminy tych wydarzeń znajdują się w kalendarzu. Dodatkowo informujemy o nich na bieżąco na stronie głównej.
W Bytomiu - Wieczory Uzdrowienia i Mocy odbywają się zawsze w czwarty piątek miesiąca (od września do czerwca), w godzinach 18:00–21:30 (o 18:00 Msza Święta); Miejsce: parafia p.w. św. Anny, ul. Chorzowska 21
W Gliwicach – w roku 2017 Wieczory Uzdrowienia i Mocy organizowane będą jako wydarzenia ewangelizacyjne dla mieszkańców Gliwic i okolic lub spotkania wyłącznie dla członków wspólnoty SNE Gliwice. Odbywać się będą w wybrane piątki w godzinach 19:15-22:00 (Msza Święta parafialna o 18:00). Terminy i plan podawane będą na bieżąco na stronie głównej. Miejsce: Kościół p.w. Chrystusa Króla, ul. Okrzei 31 (chyba, że na stronie głównej jest inna informacja).

image
Q&A #1 Kim jesteśmy?
image
Q&A #2 Spowiedź
Jakie miejsca noclegowe na terenie parafii p.w. Chrystusa Króla polecamy?

Na terenie/w pobliżu parafii znajdują się:
PTSM Ślązaczek, http://ww.zsti.gliwice.pl/ptsm/index.html
Hotel Mikulski, http://www.hotelmikulski.pl/
Hotel Malinowski, http://www.hotelmalinowski.pl/

Czy można prosić o spotkanie/kontakt do Michała Świderskiego?

Michał jest mężem, ojcem trójki dzieci, prowadzącym 2 firmy oraz liderem około 600 osobowej wspólnoty. Nie prowadzi on osób indywidualnie – nie jest to jego posługa. Nie ma również fizycznych możliwości odbierania telefonów oraz odpisywania na wszystkie nadesłane maile bez uszczerbku dla którejś z wymienionych dziedzin swojego życia. Robi wszystko co może, by owocnie głosić Dobrą Nowinę.

Proszę o maila lub telefon do Michała

Odpowiedź jak wyżej...

Czy istnieje możliwość naszego przyjazdu do osoby chorej?

Na ten moment organizujemy Wieczory i Weekendy Uzdrowienia i Mocy z myślą o wszystkich chorych. Zdajemy sobie sprawę, że czasem nie ma możliwości przywiezienia takiej osoby na spotkanie. Póki co jednak, my nie jeździmy z taką posługą. Wynika to z dużej ilości osób przyjeżdżających do nas.

Jak założyć wspólnotę?

Każda powstająca wspólnota SNE musi mieć tzw. matkę, do której osoby odpowiedzialne jeżdżą, formują się, przejmują kursy. Sama z siebie żadna SNE nie powstaje. Warto więc wybrać na wspólnotę matkę taką, która jest Wam bliska (nie tylko sercem, ale też terytorialnie). Jest to dość ścisła współpraca, zwłaszcza na początku, dlatego dobrze jest, gdy odbywa się ona sprawnie.

Czy poprowadzicie u nas rekolekcje?

Obecnie podjęliśmy decyzję o działaniu bardziej do wewnątrz wspólnoty - jest to spowodowane dużym wzrostem liczebnym naszej SNE, co wiąże się z potrzebą poświęcenia sporej ilości czasu osobom posługującym i przyłączającym się do nas, dlatego też nie jesteśmy w stanie prowadzić dodatkowych rekolekcji.

Czy jesteście protestantami?

Nie jesteśmy protestantami. Jesteśmy katolikami, o czym informujemy m.in. na naszej stronie głównej. Polecamy również obejrzenie filmu Q&A #1, w którym udzielamy szczegółowej odpowiedzi na pytanie o to kim jesteśmy.

Gdzie wysłać świadectwo?

Świadectwa można do nas wysyłać korzystając z formularza lub pod adres: biuro@snegliwice.org wpisując w temacie wiadomości "Świadectwo".

Gdzie wysłać intencje modlitewne?

Aby wysłać do nas swoją intencję modlitewną prosimy korzystać z formularza Skrzynka modlitw.

Czy na kurs z noclegami mogę dojeżdżać z domu?

Wyjazdowa forma kursu pozwala oderwać się od życia codziennego, przeżyć ten czas z dala od domu, pracy i tego wszystkiego, co rozprasza. Dlatego też zalecamy korzystanie z tej formy kursu. Wyjątkiem jest kurs Nowe Życie, który bywa prowadzony także w trybie "dochodzonym". Dla innych kursów, poza uzasadnionymi przypadkami, nie przewidujemy możliwości dojeżdżania. Jeśli jest inaczej - informujemy o tym przy zapisach na dany kurs.

Czy muszę brać udział w kursie od początku do końca?

Każdy kurs stanowi całość i wszystkie jego elementy są ważne. Dlatego, aby przeżyć owocnie przekazywane w nim treści należy brać udział w całym kursie, od początku, do końca. Jest to jeden z warunków uczestnictwa w kursie.

Po co mi wspólnota?

Wspólnota jest środowiskiem wiary, miejscem formacji, wzajemnego wsparcia i budowania relacji. Bez środowiska, w którym osoba zewangelizowana będzie mogła wzrastać, nawet najpiękniejsze przeżycia związane z poznaniem Boga i najszczerzej podjęte decyzje dotyczące zmiany życia, nie wytrzymują próby czasu oraz samotnej walki duchowej. Stąd bycie we wspólnocie, w której dokonuje się wzrost w wierze, poznaniu i doświadczeniu Boga, jest podstawą formacji w SNE Jezusa Zmartwychwstałego.

Chcę należeć do waszej wspólnoty, jak mam się zapisać?

Aby przyłączyć się do wspólnoty SNE Gliwice zapraszamy na nasze cotygodniowe spotkania TUTAJ
Zapisy do małych grup formacyjnych naszej wspólnoty prowadzimy przez formularz. Informacje o tym rodzaju formacji dostępne są w zakładce Wspólnota/ Małe grupy.

Pomódlcie się za mnie przez telefon.

Niestety nie prowadzimy telefonicznych dyżurów modlitewnych. Nasza diakonia wstawienników różańcowych modli się w powierzonych intencjach, które można wysyłać za pośrednictwem formularza Skrzynka modlitw

Mam małą wiarę, czy możecie się za mnie pomodlić i za rodzinę?

Nasza diakonia wstawienników różańcowych modli się w powierzonych intencjach, które można wysyłać za pośrednictwem formularza Skrzynka modlitw.
Zachęcamy także do budowania własnej wiary. Zapraszamy na spotkania naszej wspólnoty TUTAJ lub innej wspólnoty wierzących w pobliżu miejsca zamieszkania. Polecamy również świadectwa i nauczania, które udostępniamy na portalu Dotyk Boga oraz na naszym kanale YouTube.

Pomódlcie się za mojego męża, bo ja się modlę i nic nie pomaga:)

Nasza diakonia wstawienników różańcowych modli się w powierzonych intencjach, które można wysyłać za pośrednictwem formularza Skrzynka modlitw.
Zapraszamy także na spotkania naszej wspólnoty TUTAJ i zachęcamy do budowania własnej wiary. Polecamy świadectwa i nauczania, które udostępniamy na portalu Dotyk Boga oraz na naszym kanale YouTube/Dotyk Boga.