Msza święta dla rodzin

Razem z rodzinami będziemy świętować niedzielę Zesłania Ducha Świętego (05.06.2022r.) Zapraszamy do kościoła Wszystkich Świętych w Bojszowie na godzinę 12:15. Podczas tej mszy świętej będziemy uczestniczyć w I Komunii Świętej Ignacego. Ogromna to dla nas radość móc brać udział w kolejnym (po Chrzcie Świętym, roczku) tak wielkim wydarzeniu jednej z „naszych” rodzin.

Dzieci chętne do posługi w scholi dziecięcej prosimy, by były w kościele o 12:00, a w domu, by z rodzicami odsłuchały poniżej zamieszczone piosenki wybrane na najbliższą mszę świętą.

Dzieci są również zaproszone do wielbienia Pana grzechotkami, tamburynami oraz flagami.

Przypominamy, że byliśmy wezwani do rozważenia tekstu hymnu do Ducha Świętego, tak, by na mszy świętej każdy mógł go ze zrozumieniem i nowym poznaniem odśpiewać.

Zależy nam, by był to czas wspólnego uczestniczenia z dziećmi podczas niedzielnych mszy świętych. Pragniemy, aby poprzez angażowanie się całych rodzin, liturgia stawała się dla nas prawdziwie żywa, budująca i była czasem spotkania z naszym Panem również dla dzieci. Dlatego zachęcamy rodziców, by zgłaszać chęć angażowania się zarówno w liturgię jak i organizację czasu po mszy świętej. W tej sprawie prosimy o kontakt z Ireną Lasończyk-Trzcińską i.trzcinska.sne(at)gmail.com (liturgia) i Anią Gabrysiak a.gabrysiak.sne(at)gmail.com (czas po mszy świętej). Jeśli Wasza rodzina jeszcze nie posługiwała, zachęcamy do kontaktu 😃.

Po mszy świętej zapraszamy do świetlicy w Bojszowie. O godzinie 14:00 będzie zbiórka Skautów Króla.

Dobre Wino
Marta

Oddzielająca szyba

Moim doświadczeniem duchowym ostatniego czasu jest gruba szklana ściana. Coś jak w niektórych limuzynach w amerykańskich filmach. Wbrew może pierwszym skojarzeniom to jest doświadczenie bardzo

Czytaj całość »
Dobre Wino
ks. Jarek

Sekwencja o Duchu Świętym

W tym roku  modliłem się w czasie nowenny (i zachęcałem innych) tekstem Sekwencji o Duchu Świętym. Modliłem się śpiewając, no bo wiadomo: „kto śpiewa…”. Ale

Czytaj całość »