Podsumowanie rocznej formacji wstawienników

Już w najbliższą sobotę finiszujemy z formacją wstawienniczą. Po raz pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni, współpracowaliśmy ze wspólnotą Samarytanie i Inicjatywa Missio. Przez 9 miesięcy w jedną sobotę miesiąca spotykaliśmy się na formacji. Jeśli warunki epidemiczne pozwalały, to spotkania były na żywo w gliwickim Centrum Jana Pawła II, a gdy szalał Covid, spotykaliśmy się na platformie ZOOM.

W formacji wzięło udział 32 osoby z różnych wspólnot w Polsce oraz 10 osób z programu Ewangelizacja Bez Granic, czyli mieszkających poza granicami naszego kraju, uczestniczących w formacji SNE. Łączyły się z nami za pomocą transmisji na ZOOMie. Staraliśmy się wykorzystywać czas maksymalnie tak, by uczestnicy, pomimo trudnych warunków jakie panowały w świecie i Polsce, mogli doświadczyć podczas tej formacji również swojego uzdrowienia i poznać drogę do kontynuowania procesu uzdrowienia i współpracy z Bożą łaską.

To dopiero początek formacji dla wstawienników – podstawowa część. Teraz czeka ich praktyka w swoich wspólnotach. Dla tych, którzy nie będą mieli gdzie praktykować, przygotujemy propozycje do wspólnej służby. 

W tym miejscu chcę bardzo podziękować ekipie prowadzącej, a są to:

ks. Jarek Zawadzki z SNE

Janek Pająk – Samarytanie

Agnieszka Stańczyk – SNE

ks. Artur Sepioło – SNE

Oraz kochana ekipa techniczna, bez której bylibyśmy w dużym kłopocie:

Szymon Jaremus, Piotr Kołodziej, Norbert Broll, Joachim Rojek oraz okazjonalnie Łukasz Kukier.

Podziękowania również kierujemy do Stefana Mitasa, który cierpliwie znajdował dla nas salę na spotkania w CJPII.

Organizator