SZKOŁA   NOWEJ   EWANGELIZACJI   JEZUSA   ZMARTWYCHWSTAŁEGO   GLIWICE

Podsumowanie roku 2016

Początek stycznia jak zwykle skłania nas do podsumowania tego, co wydarzyło się w roku poprzednim. Tak wiele jest spraw, za które możemy dziękować dobremu Bogu, ale także ludziom, którzy poświęcili swoje siły i czas, aby służyć innym.
Pewne wydarzenia dzisiaj wydają się nam bardzo odległe, choć miały miejsce niecały rok temu. Niektórzy pytają “to już”?, inni “to tylko rok temu było”?. Spróbuję podsumować miniony rok wymieniając wszystko co pamiętam. Gdybym o czymś zapomniała – proszę o przypomnienie.

Diakonia kursowa.
W ubiegłym roku zorganizowaliśmy:
– 13 kursów Nowe Życie,
– 3 kursy Emaus,
– 2 kursy dla narzeczonych Kana Galilejska,
– 3 kursy animacji modlitwy charyzmatycznej (KAMCh)
– kurs Nadzieja,
– kursy dla animatorów A1 i A2,
– kurs Jan,
– kurs Paweł.
W sumie w 26 kursach uczestniczyło 1133 osób! Odbyły się również 4 kursy w areszcie śledczym w Gliwicach (3 x Nowe Życie i Emaus) łącznie dla ok. 75 uczestników. Ponadto nasi kapłani zorganizowali kursy dla księży (Jan i Mojżesz) – w sumie wzięło w nich udział 80 duchownych.

Diakonia informacyjna.
Głównym dziełem tej diakonii jest oczywiście nasz biuletyn. Na przełomie 2015/2016 mogliśmy obserwować zmianę szaty graficznej oraz zwiększenie objętości. Z początkowych 16 stron w pewnym momencie doszliśmy do 52 i ta ilość się utrzymywała. Udało się nam wydać 3 numery “Dobrego Wina” we współpracy z wydawnictwem Stowarzyszenia SNE Jezusa Zmartwychwstałego w Gliwicach. Wszystkim angażującym się w to dzieło jak i naszym czytelnikom bardzo dziękujemy za ten wspólny rok.

Diakonia imprezowa.
Mimo urlopów macierzyńskich głównych odpowiedzialnych za diakonię, nie zabrakło osób, które zorganizowały dla wspólnoty kilka wydarzeń, za co bardzo dziękujemy. Cieszymy się, że Ola i Marta podjęły decyzję powrotu do służby. W nowym roku chcemy bowiem także spotykać się i przebywać razem. A oto co mogliśmy przeżyć w minionym roku:
– zabawę karnawałową,
– wieczór z grami w Pyskowicach,
– majowy piknik “Bo nad wodą jest fajnie!”,
– wspólny seans w kinie “Bóg nie umarł 2”,
– mecz piłki nożnej Bytom – Kleszczów,
– tradycyjny już u nas Swap Party,
– Sylwester.

Diakonia dziecięca.
Minął już rok odkąd ruszyła formacja naszych dzieci w ramach Skautów Króla. Grupa niemała, bo 20 młodych ludzi spotyka się w każdy piątek na swoich zbiórkach. Część z nich, razem z naszymi niezastąpionymi druhnami, pojechała w minione wakacje na pierwszy obóz Skautów.
Podczas spotkań wspólnoty diakonia organizowała w salce wspólne zabawy i naukę również dla dzieci młodszych (poniżej 6 r.ż.). Bardzo dziękujemy za tę służbę, bo dzięki niej zarówno rodzice dzieci, jak i inne osoby mogły bez przeszkód i hałasu bawiących się maluchów uczestniczyć w spotkaniach.

Diakonia gospodarcza.
Prócz comiesięcznej posługi podczas agapy, w tym roku mogliśmy doświadczyć ich troski podczas Weekendów Uzdrowienia i Mocy. W przerwie zawsze była ciepła herbata, kawa, nie brakowało ciast i drożdżówek. Dziękujemy Wam bardzo za to usługiwanie.

Diakonia techniczna.
Osoby dbające o techniczne zaplecze naszych spotkań, ich nagłośnienie i wyświetlanie tekstów pieśni – w minionym roku stanęły przed dużym wyzwaniem, jakim okazał się remont kościoła p.w. Chrystusa Króla. Trzeba było wyjść ze sprawdzonych już rozwiązań i niejednokrotnie szukać ich co tydzień na nowo.
Nasi niezawodni “tekściarze” poradzili sobie, choć wiązało się to z cotygodniowym przywożeniem ekranu i rzutnika do kościoła p.w. św. Bartłomieja (tak tak, to był ten rok). Transport sprzętu przez nagłośnieniowców wymagał od nich niejednokrotnie przeorganizowania całego popołudnia. Za ten trud i wytrwałość, mimo przeciwności, bardzo dziękujemy.

Diakonia muzyczna.
Choć sami mamy problem, aby zauważyć własne postępy, na szczęście możemy liczyć na wspólnotę. Przez ostatni rok braliśmy udział, w ramach naszych sobotnich prób, w warsztatach organizowanych przez Dom Modlitwy. Stale przybywa osób chcących w taki sposób posługiwać (teraz jest nas ok. 80 osób). W Gliwicach cieszymy się bardzo z perkusisty, którego od dawna brakowało w naszym składzie. Ogromną radością jest fakt, że większość filii stała się odważna w posłudze, do której zostało porwane ich serce. Przy tak wielu inicjatywach organizowanych w tym roku, muzyczni z Gliwic nie załapali się na żaden kurs. Dziękujemy Wam bardzo za zaangażowanie i godziny poświęcone na muzykowanie dla Boga.

Diakonia wstawienników różańcowych.
Również to grono znacznie się poszerzyło. Obecnie jest to grupa 73 osób (w zeszłym roku 50). To ludzie, którzy stale noszą nasze i nadsyłane do nas intencje modlitewne. Wiele świadectw, które do nas docierają, to owoc tej wytrwałej, z wiarą zanoszonej modlitwy. Dziękujemy.

Diakonia modlitwy wstawienniczej.
Tworzy ją obecnie około 44 osób modlących się wstawienniczo, stanowiących już od września jedną grupę. Zakończyła się dodatkowa formacja dla osób, które chcą posługiwać taką modlitwą. Wstawiennicy służą na Wieczorach Uzdrowienia i Mocy, kursach, w razie potrzeby po naszych spotkaniach w piątki oraz w czasie dyżurów w Centrum Ruchów i Stowarzyszeń przy ul. Toszeckiej. Przez pewien czas posługiwali również, wraz z Diakonią Różańcową, modlitwą – nowenną za osoby z naszej wspólnoty. Za ich trud i serce bardzo dziękujemy.

Diakonia Dotyk Boga.
W tym roku powstało: 40 odcinków ze świadectwami, 13 nauczań oraz dwa nowe cykle: “Pierwszy Dotyk Boga” i “Gdzie dwóch lub trzech”. Dziękujemy, że stale zarażacie entuzjazmem w mówieniu innym jaki Bóg jest.

Inne aktywności SNE w roku 2016:
– Kurs CROWN. Odbyły się 2 edycje tego kursu, a ukończyło go w sumie 37 osób. Wierzymy, że ta wiedza będzie otwierać nas na Boże prowadzenie w kwestiach finansowych i na przyjmowanie Jego błogosławieństwa w tej sferze.

– Po raz drugi rozpoczęliśmy formację dla singli “Całe Jabłko”. W styczniu odbędzie się ślub jednej z uczestniczek pierwszej grupy, co jak wierzymy jest owocem tej formacji.

– Formacja małżeńska – drugą edycję ukończyło 8 małżeństw. Jej zwieńczeniem był wspólny wyjazd, na który wybrało się 13 par małżeńskich. Praca, choć intensywna, przyniosła piękne owoce, o czym świadczyły pary, którym udało się wytrwać do końca.

– Prowadzenie indywidualne – cieszy się ono coraz większym powodzeniem, lecz bardziej od powodzenia cieszy nas fakt, że mamy taką możliwość we wspólnocie – rozmowy, wysłuchania, doradztwa, pomocy w stawianiu kolejnych kroków. Owoce są ogromne, a zapotrzebowanie stale rośnie.

– Kierownictwo duchowe – osoby poszukujące mogą znaleźć też w naszej wspólnocie stałego spowiednika i dzięki temu zyskać konkretne prowadzenie w wierze.

– Wieczory Uzdrowienia i Mocy – w tym roku zorganizowaliśmy 11 takich spotkań oraz 3 Weekendy Uzdrowienia i Mocy.

– Cztery edycje Źródeł Wiary (Zabrze, Smolnica, Pogrzebień, Sośnica).

– Wydaliśmy dwie książki: “Świadectwa”, “Walka o wiarę” oraz cztery płyty DVD z nauczaniami: “Uzdrowienie emocji”, “Uzdrowienie relacji”, “Uzdrowienie rodziny” i “Powołanie kapłańskie”.

– W tym roku ruszył nasz sklep internetowy, w którym oferujemy m.in. wiele wartościowych książek oraz DVD z nauczaniami. Zachęcamy do odwiedzania sklepu i zakupów.

– W ramach tzw. Szkoły Animatora kontynuowaliśmy formację kandydatów na animatorów oraz animatorów. W Gliwicach odbyło się 10 takich spotkań.

– Pierwszy raz wspólnie z filiami organizowaliśmy czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego, czyniąc z niego nasz Dzień Jedności.

– Filia wspólnoty SNE Bytom Rozbark w tym roku siedem razy zorganizowała inicjatywę ewangelizacyjną BYTOM MIASTO BOGA.
W Bytomiu odbyły się także rekolekcje wspólnotowe dla tej filii.

– Podpisaliśmy umowę użyczenia na dom w Bojszowie, który będzie służył wspólnocie. Zamieszkał w nim nasz ksiądz Jarosław Zawadzki. Ma to być także miejsce spotkań małych grup, mniejszych spotkań formacyjnych, czy kursów dochodzonych.

– Piękna końcówka roku, w której udało się zrealizować pragnienie rodzące się od kilku lat – wigilia Bożego Narodzenia dla osób nie mających z kim spędzić tego czasu. Przyszło 8 osób. Był to piękny czas wielu emocji. Inicjatywa ta z pewnością będzie kontynuowana.

– Zakończenie roku to Sylwester w Łączy – organizatorom serdecznie dziękujemy.

A.G.

Małżeństwa zawarli:
- Kasia (Trefler) i Michał Smyczek,
- Magda i Mateusz (ze Smolnicy),
- Gosia (Wójcik) i Marcin Barczyk,
- Beata (Gibek) i Norbert Broll,
- Agnieszka (Błachowicz) i Adam Cecotka,
- Ola (Frontczak) i Artur Charyga,
- Patrycja (Mila) i Mateusz Bomastik,
- Aga (Dyszlewska) i Dawid Kamiński,
- Edyta i Tomek Wysoczański.
- Monika (Gurdziel - Łosek) i Grzegorz Kuśnierski.

Narodziny dzieci:
- Halinka Rychły,
- Michał Rebajn,
- Agnieszka Trzcińska,
- Franio Szwed,
- Michasia Ignasiak,
- Ania Lika,
- Tymoteusz Babicz,
- Jasiu Sobas,
- Jasiu Palenga,
- Kasia Jaworska,
- Bianka Blicharska,
- Amelka Jujka,
- Ania Wróbel,
- Emilia Kukier,
- Szymon Skowronek,
- Judyta Ostryńska,
- Jasiu Grim,
- Ela i Dawid Wilk,
- Marcelina Mucha,
- Łucja Bombała,
- Hania Galios,
- Leon Stanko,
- Anna Pater,
- Nikodem Suchanek,
- Dagmara Urbanek,
- Maria Respondek,
- Amelia (Kleszczów),
- Paweł Biały,
- Julia Potoniec,
- Michalina i Zuzanna Paszko.

Jeśli kogoś pominęliśmy, przepraszamy i prosimy o informację.