Podsumowanie roku 2020 cz.2

Kontynuujemy podsumowanie naszej działalności

Gdy zostałem poproszony, aby podsumować rok pomyślałem, że to był dziwny lecz owocny rok.

W pierwszej kolejność z rzeczy dla mnie najważniejszych przejąłem projekt Ewangelizacji Bez Granic, w którym formujemy liderów i animatorów na całym świecie. Co mnie urzeka w tej służbie to, że dzieło jest pełne relacji pomimo odległości i spotkań przez internet. Podam tu kilka faktów:

  • łącznie w projekcie bierze udział: 56 uczestników, 10 Animatorów 
  • kraje z jakich pochodzą: Polska, Irlandia, UK, USA, Japonia, Niemcy, Grecja, Holandia, Białoruś, 
  • spotkania odbywają się raz w tygodniu
  • przeprowadzony był kurs online Nadzieja, w połowie grudnia będą prowadzone warsztaty Uwielbienia dla członków EBG oraz powstałych wspólnot w Swindon i Cork
 

Co mnie pociąga w prowadzeniu tego dzieła to bardzo dobra relacja i współpraca z animatorami za których dziękuję Bogu. Motywacje do działania niewątpliwie daje mi wzrost dzieła. W obecnej chwili współpracujemy na zasadach partnerskich ze Wspólnotą w Swindon (UK) już od ponad 2,5 roku. Kolejny krokiem jest powstanie wspólnoty w Cork (Irlandia), która w chwili pisania tego artykułu kończy formację wstępną i rozpocznie formację roku I.  Wielką radością jest widzieć jak te wspólnoty wzrastają. Wierzę, że to dopiero początek a Bóg poprzez uformowanie ludzi w EBG da nam zaplecze animatorskie na kolejne lata.

G2L3

W tym roku również program Gdzie Dwóch Lub Trzech obchodził 3 rok transmisji. Dzieło, w którym również dużo dobrego się działo, a mianowicie:

  • zmiana w ekipie prowadzącej: za Rafała dołączył w połowie kwietnia Robert Mierzwiński XD
  • transmisje co wtorek na których łącznie średnio jest od 450-550 ludzi co daje niezłą wspólnotę internetową 
  • utworzona została grupa prorocka, która posługuje podczas programu na żywo – są to osoby posługujące, za które modli się wstawiennik – łącznie to 8 osób + 8 wstawienników
  • W 2020 roku wyprodukowaliśmy 30 odcinków programu G2L3. Większość odcinków osiąga wynik około 3400 wyświetleń, co przekłada się na 490 godzin wyświetleń pojedynczego odcinka i łącznie daje 14700 godzin w których widzowie spędzili razem z nami. W tym czasie spłynęło do nas 96 świadectw i 1790 intencji.

Łukasz Kukier

W V edycji formacji Całe Jabłko wzięły udział 4 uczestniczki. Spotkania rozpoczęłyśmy we wrześniu 2019. Po kilku miesiącach wytężonej pracy napotkałyśmy przeszkodę – lockdown. Spore utrudnienie dla uczestniczek formacji, której celem jest zachęcanie do nawiązywania nowych kontaktów i wychodzenia z domu. Nie zawiesiłyśmy jednak naszych spotkań, lecz skupiłyśmy się na nieco innych aspektach przygotowania do budowania dobrych relacji – poznałyśmy 5 języków miłości, skupiłyśmy się na rozwoju relacji z Bogiem. Choć formacja miała się zakończyć jesienią, postanowiłyśmy przedłużyć tę edycję.

Kasia Trefler – Smyczek

Ten rok wszyscy pewnie zapamiętają. Zwykle na formację małżeńską mamy wiele chętnych par, jednak ze względu na ryzyko zarażenia się COVID, nie byliśmy w stanie zapewnić optymalnych warunków dla formacji małżeńskiej. Niestety w Gliwicach nie wystartowała tegoroczna edycja. Natomiast ok 20 par zgłosiło się w Krakowie, gdzie SNE Gaudette podjęło decyzję o poprowadzeniu formacji dla małżeństw. 2 małżeństwa z tej wspólnoty uczestniczyły w poprzedniej edycji a teraz są w ekipie prowadzącej. Początkowo spotykaliśmy się na żywo, a wraz z zaostrzeniami reżimów sanitarnych formacja przeniosła się na spotkania online.

W naszej wspólnocie po formacji małżeńskiej powstało i funkcjonuje 5 grupek małżeńskich.

Dodatkowo w ciągu tego roku udało się nam zorganizować dla małżeństw rekolekcje Pieśń nad Pieśniami, które poprowadził kapucyn Ojciec Ksawery Knotz. Te niesamowite doświadczenia z tego czasu owocują w naszym życiu i sprawiają, że chcemy wzrastać i rozwijać się w miłości do Boga i współmałżonka. 

Mamy nadzieję, że pomimo różnych przeszkód, nadchodzący rok będzie również czasem wzrastania, formacji i przemiany, po to by żyło nam się lepiej i na Bożą chwałę.

Mariola i Heniek Nastula

Od pewnego czasu zauważyłem że po naszą formację sięgają pojedyncze osoby z całej Polski. Nie są to jak dotychczas zamówienia animatorów dla swoich grup dzielenia, ale zupełnie nowe osoby, które rozpoczynają formację pierwszego roku na własną rękę, stąd cykl nauczań do części pierwszej Dziennika nowego życia. Wielką radością jest  widzieć jak wiele osób w kraju chce się formować w oparciu o nasze zeszyty a ja mogę im w tym pomóc, cieszę się z tego.

Jako wydawnictwo wydaliśmy w tym roku drugą część IV roku formacji “Zasady budowania wspólnoty” oraz płytę DVD z Ewangelią Mateusza. 

Heniek Nastula

Dobre Wino
M.D.

Klatka Życia

Czas, który stoi bo nic się nie dzieje. Usta, które milczą , bo myśli niczyje. Prawo, które w tobie żyje, czy ma już imię? Początek

Czytaj całość »
Dobre Wino
Katarzyna Matóg

Zgroza, kobieta w Watykanie

Słowem wstępuParafrazując znane powiedzenie: „nieznajomość historii szkodzi”. Zawsze znajdzie się ktoś, kto z niechęci do Kościoła zacznie przytaczać niewygodne wydarzenia, kompromitujące postacie czy skandale. Jeżeli

Czytaj całość »
Dobre Wino
ks. Jarek

Czytając o Zuzannie

Dostałem od Marioli tekst o Zuzannie do przeglądnięcia (może już go przeczytałeś a jak nie to przeczytaj, zachęcam) i …. poszła lawina myśli (jak ktoś

Czytaj całość »