Pomoc dla Ukrainy

Jako wspólnota nie jesteśmy obojętni na to, co dzieje się u naszych braci i sióstr za wschodnią granicą. Prócz modlitwy i przygotowań do przyjęcia rodzin, chcemy pomóc też osobom znajdującym się bezpośrednio na froncie.
 
Nawiązaliśmy kontakt ze wspólnotą we Wrocławiu, którzy obecnie mają swoich ludzi w miejscowości Chmielnicki (miasto mniej więcej między Lwowem a Kijowem), skąd rozprowadzają rzeczy do Kijowa i innych miejsc w potrzebie. Na granicy wynajęli malutki magazyn i jak tylko zespół z Chmielnickiego daje radę się przedrzeć, to zabiera rzeczy dla nich zgromadzone. Co ważne, listę potrzeb  tworzą i uzupełniają na bieżąco sami zainteresowani, czyli osoby pozostające na Ukrainie i broniący kraju.
 
Potrzeby na teraz:
power banki do ładowania
apteczki pierwszej pomocy, leki przeciwbólowe – również dla dzieci, bandaże, opatrunki, plastry
nie psujące się jedzenie, kawa, herbata
– materace i pompki – 200 szt
– łóżka składane – 200 szt
koce, prześcieradła, poduszki – 400 szt
śpiwory – w każdej ilości,
produkty higieny osobistej dla dorosłych i dzieci,
– pieluchy jednorazowe, mokre chusteczki
– jedzenie dla dzieci, słoiczki, mleka modyfikowane, musy w tubkach.
 
Rzeczy, które również były wymienione to generatory prądu, paliwo, hełmy i kamizelki kuloodporne. 
 
Transport tych rzeczy ruszy 02.03.2022 o godzinie 18:00. Wszystkich chcących pomóc tej konkretnej grupie osób, prosimy, by rzeczy zakupione przywozić o Europy Centralnej w godzinach 10:00-21:00. Biuro wakacje.pl udostępniło nam tam swoje zaplecze i pomoc w koordynacji.
 
Dobre Wino
Marta

Oddzielająca szyba

Moim doświadczeniem duchowym ostatniego czasu jest gruba szklana ściana. Coś jak w niektórych limuzynach w amerykańskich filmach. Wbrew może pierwszym skojarzeniom to jest doświadczenie bardzo

Czytaj całość »
Dobre Wino
ks. Jarek

Sekwencja o Duchu Świętym

W tym roku  modliłem się w czasie nowenny (i zachęcałem innych) tekstem Sekwencji o Duchu Świętym. Modliłem się śpiewając, no bo wiadomo: „kto śpiewa…”. Ale

Czytaj całość »