Przystań SNE

Przystań SNE jest wspólnotą chrześcijańską, której uczestnicy i liderzy to głównie rodziny z dziećmi, które zbierają się na wspólnym uwielbieniu Jezusa, aktywnościach wzmacniających wiarę i budujących relacje. Zwykle czas z niemowlętami, aktywnymi maluchami, czy dorastającą młodzieżą dla rodziców jest dużym wyzwaniem. Dodając do tego zabieganie, mnóstwo obowiązków, troskę o przyszły los ukochanych dzieci, nie zawsze odpowiednie środowisko w szkole i w pracy, łatwo się zakręcić. Przystań SNE jest miejscem, gdzie możesz złapać oddech i wzmocnić się w Chrystusie, a następnie kontynuować swoją ważną życiową misję.

Skąd nazwa „Przystań”?
W pierwszej kolejności „przystań”, czyli „zatrzymaj się”, bo w szybkim biegu czasem potrafi umykać to, co jest faktycznie ważne i kręcimy się wokół rzeczy pilnych, a niekoniecznie ważnych. Czy na pewno biegniesz w stronę tego, co uważasz za ważne? Czy ten bieg zbliża Cię do miejsca, w którym chcesz być ze swoimi bliskimi za kilka lat? Formacja na spotkaniach może pomóc Ci to zweryfikować.

Bezpieczna „przystań” jest miejscem, gdzie możesz się na chwilę zatrzymać, naprawić swój poobijany różnymi sytuacjami statek, odbudować zapasy, wzmocnić się, po czym wrócić na ocean życia – bo przecież statków nie buduje się, by stały w porcie 😉.

Formalnie Przystań SNE funkcjonuje jako diakonia rodzin opatowickiej filii Szkoły Nowej Ewangelizacji. Wiele osób zaangażowanych w Przystań wcześniej formowało się, brało udział w kursach formacyjnych i je prowadziło, a także  aktywnie działało w różnych filiach SNE, np. współtworząc Wieczory Uzdrowienia i Mocy (dziś Wieczory Uwielbienia i Uzdrowienia).
Gdy życie rodzinne zmieniło sposób naszego codziennego funkcjonowania pojawiła się też potrzeba poukładania na nowo bycia przed Bogiem, bo rodzina ma swoją specyficzną dynamikę 😉. Nie chcemy chodzić tylko na zmianę na wydarzenia i wiemy, że dzieci potrafią hałasować 😉. Przystań SNE jest miejscem przystosowanym dla rodzin, w którym zależy nam, by własnym świadectwem życia z Bogiem przekazywać dzieciom wiarę i budować chrześcijańskie środowisko wzrostu. Stanie z boku rzadko prowadzi do przełomów. Z tego względu wielu uczestników to jednocześnie nasza ekipa – razem budujemy to miejsce angażując swoje talenty.
Dołączają do nas również inni, którym podoba się nasza wizja i misja, a ich wkład we wspólnotę jest nieoceniony.
A może Ty chcesz działać razem z nami? Spotkania rozpoczęliśmy w styczniu 2022r. i nieustannie pracujemy, by to miejsce stawało się coraz lepsze.

Zależy nam, by kluczowe kwestie funkcjonowania wspólnoty były na wysokim poziomie, dlatego dbamy o przygotowanie merytoryczne głoszących, wśród muzycznych są osoby z wieloletnim doświadczeniem, grupę najmłodszych dzieci prowadzą wykwalifikowane przedszkolanki, grupie szkolnej i młodzieżowej przewodzą pomysłowi i doświadczeni animatorzy, kawiarenka szykowana jest z wielkim sercem, i wiele innych. Zawsze znajdzie się jednak sfera, którą można poprowadzić lepiej i może Ty to potrafisz? 😃

Chętnie dzielimy się doświadczeniem żywego Boga, który realnie działa w różnych dziedzinach życia. Jako rodzice nie zawsze cichutkich dzieci, na co dzień pracownicy małych i dużych firm, przedsiębiorcy, wolontariusze, na brak zajęć nie narzekamy, ale wiemy, że z Jezusem inaczej przechodzi się przez wszelkie trudności. Mamy nadzieję, że przebywając z nami doświadczysz tego samego. Już teraz błogosławimy Ciebie i Twoją rodzinę w imieniu Jezusa, niech On pomaga Ci podejmować dobre decyzje.

Relacje ze spotkań i bieżące informacje znajdziesz na naszym profilu https://facebook.com/przystansne/

Harmonogram spotkań na najbliższy rok (pierwsze soboty miesiąca): 01.10, 05.11, 03.12, 07.01, 04.02, 04.03, 01.04, 06.05, 03.06 w godzinach 16:00-19:00

Miejsce: Dom św. Józefa, Tarnowskie Góry – Strzybnica, ul. Kościelna 36

Odpowiedzialni: Janka i Irek Magiera (kontakt: j.magiera.sne(at)gmail.com, i.magiera.sne(at)gmail.com) oraz ks. Paweł Macierzyński