SZKOŁA   NOWEJ   EWANGELIZACJI   JEZUSA   ZMARTWYCHWSTAŁEGO   GLIWICE

Rok zerowy w SNE

Od stycznia 2018 nastąpiła zmiana dotycząca zasad wejścia w naszą wspólnotę.
Do tej pory jeśli ktoś uczestniczył tylko w cotygodniowych uwielbieniach był tzw. sympatykiem naszej wspólnoty, natomiast wejście w małą grupkę oznaczało wejście do wspólnoty.

Od nowego roku wprowadzamy przestrzeń dla tzw. kandydatów do wspólnoty. Będzie to rok formacji na roku zerowym – czas przygotowania do świadomego wejścia we wspólnotę poprzez poznawanie jej.
Nie zabraknie nauczań, poznawania Jezusa. To również czas kiedy można poznawać wspólnotę, strukturę, cele i wizję. Wspólnotę tworzą ludzie, więc jest tu też okazja by poznawać się, nawiązywać relacje. W trakcie roku zerowego, każdy ma szansę zastanowienia się czy chce by to było jego miejsce formacji, wzrostu i relacji.
Celem roku zerowego jest świadome wejście we wspólnotę. Rok to sporo czasu by móc podjąć odpowiedzialne decyzje. Kiedy znamy przywileje i obowiązki członka wspólnoty, to wiemy z czym wiąże się podjęcie takiej decyzji.

W trakcie tego roku proponujemy uczestnictwo w 2 kursach (rekolekcjach) – Nowe Życie oraz Emaus. Uczymy się jak wchodzić w systematyczną formację. Możemy angażować się w życie towarzyskie, relacyjne wspólnoty, czyli brać udział w przygotowywanych imprezach. Można też służyć swoimi umiejętnościami jak np. pieczenie ciasta do kawiarenki, czy na inne wydarzenia, przyglądać się posługom do których Bóg rozpala.

Uwaga: zapraszamy na spotkanie formacyjne roku zerowego. Można dołączyć do grupy w piątek 5 października. Rozpoczynamy wspólną modlitwą o godz. 19:15 w kościele p.w. Chrystusa Króla, Gliwice ul. Okrzei 31

Następna taka możliwość będzie prawdopodobnie od nowego roku. Zapraszamy!