Skauci Króla

Na ostatniej zbiórce Skauci Króla brali udział w biegu patrolowych przy lasach bojszowskich. Prócz wysiłku fizycznego i intelektualnego druhenki i druhowie stanęli przed piękną decyzją – oddania życia Jezusowi. Od lutowych zbiórek mówiliśmy o miłości Boga, zgubnym wpływie grzechu, Zbawczej Krwi Chrystusa doprowadzając dzieci do tej właśnie decyzji. Jest to dla nas niesamowita radość móc prowadzić dzieci w poznawaniu Boga – Jego miłości, dobroci, ale nade wszystko w budowaniu osobistej relacji.

Zachęcamy rodziców do rozmowy z dziećmi na ten temat. Myślę, że dla każdego z nas jest to nieopisana radość. Każde też dziecko stanęło przed tą decyzją indywidualnie i mogło ją podjąć nie koniecznie na zbiórce, ale też w domu lub z jakiegoś powodu jej nie podjąć (np. coś było niezrozumiałe). Nie zostawiajmy z tym dzieci samych 😃.

Rodziców chętnych zaangażować się w posługę dzieciom w ramach Skautów Króla oraz wszelkie pytania prosimy kierować do komendanta Szczepu dh. Mikołaja Gabrysiaka na adres mailowy m.gabrysiak.sne(at)gmail.com.

Kolejna zbiórka odbędzie się 22.05.2022r. o godzinie 14:00 w Bojszowie (po mszy świętej dla rodzin).

Czuwaj!
Dobre Wino
Marta

Oddzielająca szyba

Moim doświadczeniem duchowym ostatniego czasu jest gruba szklana ściana. Coś jak w niektórych limuzynach w amerykańskich filmach. Wbrew może pierwszym skojarzeniom to jest doświadczenie bardzo

Czytaj całość »
Dobre Wino
ks. Jarek

Sekwencja o Duchu Świętym

W tym roku  modliłem się w czasie nowenny (i zachęcałem innych) tekstem Sekwencji o Duchu Świętym. Modliłem się śpiewając, no bo wiadomo: „kto śpiewa…”. Ale

Czytaj całość »