Świadectwa i zdjęcia z kursu Emaus w Cobh

W dniach 23-24 września prowadziliśmy w Cobh w Irlandii kurs Emaus. Udział wzięło około 15 osób z Irlandzkiej polonii. Część uczestników i ekipy to członkowie Ewangelizacji bez Granic. Był to piękny czas zagłębiania się w Boże Słowo.

Najważniejszym działaniem tego kursu było Działanie Ducha Świętego w innych  osobach i ich żywe świadectwa. 

Bóg dał mi zobaczyć na własne oczy jak działa i przemienia ludzkie serca. Chwala  Panu. Pan jest moim Pasterzem.

Dawid, 39

Eucharystia. Piękno prostoty i doświadczenia Jezusa i Słowa Bożego, wspólnoty w towarzyszeniu Dziękczynienia Jezusa Bogu Ojcu. Objaśniona Eucharystia odżyła, zrozumiałam ją dużo głębiej niż dotychczas. 

Osobiście dla mnie bardzo ważne było, aby czuć się bezpiecznie wśród wielu ludzi, więc to, że znałam większość uczestników pomogło mi także otworzyć się na innych .

Małgosia, 39

Najbardziej dotknęło mnie doświadczenie wspólnoty, modlitwy i wsparcie jakie otrzymałam w trakcie tego kursu. Także modlitwa, wsłuchanie się w to co mówi do  mnie Biblia.  

Na kursie Emaus Bóg dał mi doświadczyć, że On jest realnie ukryty w Słowie i że pragnie, abym częściej po nie sięgała. Aby w moich myślach, pamięci, w moim ciele mógł być swoim Słowem tak samo realnie obecny jak pod postacią Eucharystii, którą mnie karmi. Bóg powiedział mi, że chce, aby Jego Słowo było żywe we mnie i aby przeze mnie mógł dawać siebie innym.

Agnieszka

Najważniejszym doświadczeniem była Msza Święta niedzielna. Pierwszy raz byłam na Mszy Świętej tak pięknie wytłumaczone.  

Na tych rekolekcjach doświadczyłam miłości Boga i usłyszałam, że On mnie kocha taką jaką jestem. Doświadczyłam również wielkiej życzliwosci od ludzi. 

Halina

Kurs Emaus uświadomił mi, że Słowo jest Bogiem w dosłownym znaczeniu. 

Bóg dał mi doświadczyć swojej miłości i bliskości w Słowie Bożym, a dokładnie Biblii, która jest u mnie w domu na wyciągnięcie ręki.

Przemek, 44

Cudownym doświadczeniem na kursie Emaus było dla mnie doświadczenie obecności Jezusa i zagłębianie się w Słowie Bożym, które przez karty Pism ogłasza nam, że Jezus jest Mesjaszem. 

Na tym wyjeździe doświadczyłam ponownie, że Kościół, którego Głową jest Chrystus, nie pozostaje bez opieki. Doświadczyłam wspólnoty, która zaraża mocą głoszenia i budzi we mnie pragnienie Ewangelizacji. Także rozkochania się w Słowie Bożym, które jest niezbędne, by głosić. 

Emaus pokazał mi, że jestem powołana do tego, by być apostołem Jezusa, lecz żeby nim być, potrzebuję znać Jego Słowo, wcielać je w życie, karmić się nim, ubogacać nim  swoją modlitwę, która mnie kształtuje i buduje moja relację z Bogiem.

Dorota, 37

Najważniejsze doświadczenia podczas kursu to moja droga do Emaus, modlitwa i powrót do Jerozolimy. Drugim doświadczeniem jest Eucharystia tak bogato wyjaśniająca oraz jej przeżycie wśród Aniołów, Świętych i dusz pokrewnych.

Ewa

Najbardziej poruszyła mnie Obecność Jezusa w Eucharystii. Możliwość uczestniczenia w uczcie przy Stole Pańskim. 

Ten kurs wpisał się znakomicie w etap drogi na jakim jestem. 

Na nowo zacząłem poznawać Boga i Jego Obecność w moim życiu 2 lata temu. Jezusa – Słowo odkrywam od kilku miesięcy. 

Często czytając Słowo nie rozumiałem, często starałem się usłyszeć co poprzez to Słowo Jezus stara mi się powiedzieć, ale nie słyszałem. Kurs Emaus pozwolił mi zauważyć, że nie idę sam, że obok mnie idzie Jezus. Że jeśli tylko zauważę, że On jest Słowem to wszystko zaczyna samo się układać w całość. 

Wracam do Jerozolimy.

Witold, 43

Najważniejszym doświadczeniem kursu była dla mnie modlitwa wstawiennicza nade mną, po prorokowaniu i uwielbieniu.

Arkadiusz, 36

Dobre Wino
Katarzyna Matóg

Tajemniczy dobroczyńca

Święty Mikołaj jak mało który ze świętych zrobił międzynarodową karierę. Ale nie będziemy się skupiać na maskotce pewnej znanej firmy produkującej napoje gazowane, której wizerunki

Czytaj całość »