Świadectwa i zdjęcia z kursu Nowe Życie

W dniach 09-11.02.2024r. w Gliwicach, w parafii pw. Chrysusa Króla odbył się kurs Nowe Życie, w którym uczestniczyło 16 osób, a poprowadziła go 16-osobowa ekipa.

Poniżej kilka świadectw z tego kursu:

Paweł

  1. Pierwszy element kursu był dla mnie najważniejszy, gdyż spowodował, że tu jestem.
  2. Bóg pozwolił mi być na tym kursie. 

Łukasz

  1. Najważniejszy dla mnie element kursu to zesłanie Ducha Świętego mimo, że nie odczułem tego w jakiś spektakularny sposób to ufam, że Duch Święty zstąpił i da nam siłę do nowej drogi życia – do jakiej przygotowujemy się z żoną i mamy nadzieję niebawem rozpocząć.
  2. To trudne pytanie – myślę, że obdarzył mnie licznymi łaskami, których może nie od razu, teraz, dostrzegam, ale doświadczę ich w dalszym – nowym życiu jakie przede mną i przed moją rodziną.

Gosia

Bóg jest w stanie zmienić moje życie, muszę Mu ufać, dać się prowadzić. Słowo jakie mi daje jest rzeczywiste i żywe. Żeby iść dalej muszę przebaczyć sobie i bliskim. Bez wspólnoty nie dam rady się rozwinąć. Poszukuję Go z wnętrzności moich głębi samotności.

Wiktoria

Bóg dał mi radość i wiarę w lepsze jutro. Wiarę w to, że jutro też mogę być szczęśliwa, tak jak dzisiaj, jeśli tylko się na to otworzę. Bo jestem wojowniczką.

Michał

Podczas modlitwy usłyszenie 3. głosu poczucie dotyku ciepła Ducha Świętego, spokój i radość.

Ewa

Bóg uświadomił mi, że chcę żyć pełnią życia. Nie odkładać wszystkiego na potem, kiedyś. Kiedyś może nie nadejść. Każdy dzień jest danym mi darem. Muszę go wykorzystać w 100%.

Jadwiga

Bóg uświadomił mi komu muszę jeszcze przebaczyć, aby nie było „korka” dla przepływu łaski. Umocnienie i chęć wytrwania we Wspólnocie. Poznanie wielu pięknych ludzi, pięknych duchem, poszukujących Boga.

Anna

Bóg zesłał na mnie Ducha Świętego, który pomógł mi w zrozumieniu i udoskonaleniu swojego przebaczenia bliźnim.

Magda

  1. Najważnieszym elementem kursu była dla mnie autentyczność ludzi, którzy go zorganizowali i towarzyszyli nam przez cały jego czas. Ich szczere świadectwa co zmienił Bóg w ich życiu, jak uzdrawiał trudne miejsca, choroby.
  2. Bóg na nowo mnie przytulił, ukochał, pokazał, że jestem ważna, że moje codzienne rozterki są dla Niego ważne; na nowo objawił się jako WSZECHMOGĄCY BÓG, KTÓRY MOŻE WSZYSTKO ZROBIĆ JEŚLI TYLKO ZAWOŁAM I BĘDĘ CHCIAŁA PRZYJĄĆ DAR. Bogu niech będę dzięki.

Krzysztof

  1. Obecność gospodarzy: emanujące od nich owoce Ducha Świętego, co było dla mnie doświadczeniem realnej obecności Boga.
  2. Jeszcze nie wiem. Owoce pokażą.

Ania

Przystępując do kursu nie miałam oczekiwań, a okazało się, że jednak były. Nie chciałam burzyć i odbudowywać mojego życia – jest naprawdę dobre 🙂 Ale potrzebuję czegoś więcej. Jak się okazało, przyszłam, więc na KURS BUDOWLANY 😉 Kurs budowania kolejnych pięter (z Bogiem, Jezusem i Duchem Świętym) na solidnym fundamencie jakie z mężem, wspólnie, posiadamy.

Marek

Pokazał po raz kolejny jak ważna każda osoba we wspólnocie i każda posługa jest arcyważna. W pojedynkę nie udało by się tego zrobić.

Krysia

Bóg pokazał gdzie jestem, dał szansę i umocnienie. Otrzymałam odpowiedź od Boga, że wspólnota jest dla mnie, bo Bóg chce działać przeze mnie.

Bożena

Będąc w ekipie doświadczyłam wyjątkowego czasu. Ekipa i świadectwa były mocne, że czasem łzy się pojawiały. Z tą ekipą, od ponad 20 lat przeżyłam piękny, nowy czas, tęskniąc za więcej, jeszcze lepiej z mojej strony prowadząc nauczanie. Bóg jest wielki.

Kuba

Bóg mnie uspokoił i przestałem być wewnętrznie nerwowy. Wierzę, że mimo zabiegania w pracy zawodowej, będę tam spokojniejszy, a ostatnio rozeznałem, że ona jest przyczyną moich problemów zdrowotnych.