Świadectwa z kursu Nowe Życie w Lubecku

🤔 Czy jeden weekend, może zmienić całe życie?
Nasze doświadczenie oraz świadectwa uczestników wskazują na to, że TAK! 😍 Zakończyliśmy w ubiegła niedzielę kurs Nowe Życie – rekolekcje dla dorosłych, które odbywały się w Diecezjalne Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej. Kurs organizowaliśmy jako SNE Lubecko, będąc filią naszej szkoły SNE Jezusa Zmartwychwstałego! 😉 Wspaniały czas łaski, słuchania świadectw wiary, prowadzenia Słowa Bożego oraz działania łaski w obecności Ducha Świętego z nami! Chwała Bogu! Niech Jezus będzie uwielbiony!

Kurs Nowe Życie odbył się dniach 29.09-01.10.2023, a uczestniczyło w nim 29 osób.

Poniżej kilka świadectw z tego kursu:

Marzena

Nie sposób mi opisać wszystkiego, co wydarzyło się w moim sercu i w mojej duszy. Chłonęłam jak gąbka wszystko, każde słowo, każde świadectwo, każdą modlitwę i każde działanie Boga, spotkałam mega życzliwych ludzi. Wiem, że w życiu nie ma przypadków, że Bóg działa w odpowiednim czasie w życiu każdego człowieka. Po tym kursie mam nie tylko żywą obecność Boga w sercu jeszcze większa niż miałam, ale też potężną pigułkę wiedzy i doświadczenia ludzi, którzy pokazali jak radzić sobie, gdy jest ciężko, pokazali drogę do Jezusa. Sposoby prowadzenia tego kursu poprzez właśnie warsztaty, gdzie mogliśmy na żywo być w tej drodze do Nowego Życia, były kluczem do zawierzenia Bogu steru statku mojego życia, oddania Mu panowania i królowania w moim życiu. Oddałam Bogu to, co trudne i poczułam fizycznie jakby z moich barków zrzucono ciężki głaz, niesamowitą ulgę, że nie muszę sama męczyć się z żaglami, sterem i warunkami atmosferycznymi na morzu mojego życia, że Pan zrobi to lepiej. Przed kursem trudno mi było zawierzyć na 100%, ufałam Bogu, ale bałam się oddać mu całkowicie swoje marzenia i plany. Teraz wiem, że są w najlepszych rękach, a w moim sercu jest taka radość i pokój, że chcę non stop wielbić Boga za to, że mnie uratował i pokazał poprzez ten kurs i ludzi, którzy go zorganizowali i uczestniczyli w nim, że On zajmie się wszystkim najlepiej. Teraz wiem, ze to prawda, co było powiedziane na początku kursu, że życie dzieli się na dwa etapy: 1. przed Nowym Życiem i 2. w Nowym Życiu. Nie sądziłam tylko, że ten drugi etap jest tak wspaniały. Chwała Panu!

Łukasz

Myślę, że była to modlitwa uwielbienia, którą przeżyłem inaczej niż zwykle czując obecność Ducha Świętego. Chcę służyć we wspólnocie SNE, ale nie wiem jak i co dokładnie mógłbym robić. Jestem otwarty.

Regina

We wspólnocie modlitwy, pieśni i rozmowy, świadectwa są bardzo budujące i ważne. Doświadczyłam spokoju serca, miłości wzajemnej oraz dobroci innych. Chcę opowiadać innym o kursie i zachęcać do udział w następnej edycji oraz modlić się za wspólnotę!

Magda

Moje doświadczenie to to, że Bóg mnie kocha, jestem dla Niego bardzo ważna i mogłam oddać życie Jezusowi oraz uznać Go swoim Panem i Królem. Wszystko, co otrzymałam oraz dowiedziałam się pragnę w swoim życiu wprowadzić przez czytanie oraz słuchanie Słowa Bożego. Było to dla mnie pięknie spędzony czas z Panem Bogiem.

Danusia

Świadectwo i konferencja jednej osoby. Dostałam to, o co prosiła.

Łukasz

Doświadczenie bliskości Boga i Ducha Świętego. Chcę rozeznać jaki plan ma dla mnie Bóg i go wypełnić.

Henryk

Było porywająco, szczególnie świadectwa. Chcę przekazywać dalej duchowo i modlić się za osoby mi bliskie i namawiać do uczestnictwa w takich kursach.

Barbara

Umocniłam się w wierze. Chcę dalej należeć do wspólnoty.

Bogdan​

Doświadczenie wspólnoty. Jestem we wspólnocie. Zastanawiam się jaka posługa jest dla mnie?

Ewa

Nie miałam efektu wow. Ten czas był dla mnie trudny. Wyrzucałam sobie, że powinnan poświęcić go rodzinie, a nie być tutaj. Przyszłam, bo się zobowiązałam, dałam słowo. Ważne okazały się świadectwa, dzięki którym dowiedziałam się, że nie wszyscy mają wow, że to, że nie doświadczam nie wiadomo jakich duchowych uniesień też jest ok. Ważna okazała się modlitwa wstawiennicza, podczas której wstawienniczka czuła we mnie blokadę. I tu następuje to, co napisałabym odpowiadając na 4 pytanie. Jestem tu po to, by napełnił mnie Ducha Święty i bym poszła do swojego domu i tam potrafiła się tym dzielić. O tym pomyślałam podczas modlitwy w kościele, a potem o tym samym mówiła mi wstawiennik. Może jednak WoW?

Anominowe

Wszystko na kursie Nowe Życie bardzo mnie dotknęło, wzmocniło, otworzyło  mnie na wzrost w wierze. Treść i przesłanie kursu jest strzałem w 10-tkę! Gdyby był organizowany w każdej parafii w kościele raz w roku pomógłby bardzo wzrastać kościołowi w naszym kraju. Jedno z wielu doświadczeń, które mnie poruszyło to kiedy przyzwaliśmy Ducha Świętego i podczas modlitwy wstawienniczej dostałem słowa poznania od Ducha Bożego, które mnie osobiście dotknęły i dotyczyły. Innym ważnym doświadczenie była modlitwa oddania swojego życia Jezusowi.