Święta, Święta i po Świętach?

Zawsze zasmuca mnie fakt, że można tak przeżyć Wielki Post, a potem Święta Wielkiej Nocy, że niewiele albo nic z tego nie zostaje. Nawet jak się schudnie z 1-2 kg w czasie Wielkiego Postu, to się to odrobi na ciastach i smakołykach w niedzielę i poniedziałek :)No więc jak sprawić, żeby Święta dały trwałą zmianę życia duchowego i codziennego? Przyjmij proszę kilka rad:

„14 To mówi Amen,
Świadek wierny i prawdomówny,
Początek stworzenia Bożego:
15 Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
Obyś był zimny albo gorący!
16 A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust.”
Ap 3, 14-16

1 Nowe Objawienie

Wspominanie Świętych Tajemnic nie powinno być “odgrzewaniem starych kotletów”, ale z pomocą Ducha Świętego, ponownym wejrzeniem i zachwytem nad tym, co Miłość Boża ofiarowała nam w Jezusie. To nowe, głębsze, świeże Objawienie ze Słowa Bożego prowadzi do zachwytu i nowej wiary.

Jeśli nie doświadczyłeś jeszcze tego w czasie Świąt, poświęć czas na studiowanie Słowa – niech Ono Cię pochwyci i zachwyci!

Tu linki do dwóch moich zachwytów nad Wielkim Piątkiem i Wielką Sobotą:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=138832208242304&id=100063465757661

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=139174508208074&id=100063465757661

2 Nowa Modlitwa

Z nowego Objawienia i zachwytu rodzi się nowa modlitwa. Nie zasypianie i znużenie – jak to czasem z modlitwą bywa, ale gorliwość, tęsknota i nowe napełnienie Duchem Świętym. Taka modlitwa poprowadzi Cię do nowego doświadczenia Boga.

3 Nowe doświadczenie Boga

Bez doświadczenia Boga spada gorliwość i owocność w służbie. Z płomiennego ducha wchodzimy w letniego ducha, który jest obrzydły Panu i ludziom.

Rozpal się na nowo dla Boga – przez nowe doświadczenie Jego Mocy i Miłości.

Może potrzebujesz uzdrowienia fizycznego, może pomocy w finansach, może uzdrowienia serca – niech Twoja potrzeba stanie się miejscem nowego doświadczenia Boga!

4 Nowe świadectwo i służba

Ewangelizacja dzisiaj, bardziej jeszcze niż wczoraj, opiera się na świadectwie – tzn. ludzie słuchają tylko tych, którzy mają coś konkretnego do powiedzenia! Miej coś konkretnego do powiedzenia! Miej świeże, porywające doświadczenie Boga! Przekuj je na nową służbę i nową ewangelizację!

Jeśli pójdziesz tą drogą, na pewno nikt nie powie, że zmarnowałeś ten Święty Czas, lub że Twój duch jest letni – będziesz płonął dla Pana!

Dobre Wino
ks. Jarek

Wielka sobotnia cisza

Wielka sobotnia cisza – pozorna trzeba dodać, bo tu dzieje się, oj dzieje. Jezus z otchłani wyprowadza jeńców śmierci – od Adama i Ewy. To

Czytaj całość »