Warsztaty dla akustyków

W zeszłym tygodniu w naszej wspólnocie miały miejsce warsztaty skierowane do grupy akustyków zajmujących się nagłośnieniem piątkowych spotkań oraz ich streamingiem prowadzone przez Szymona Herbusia. W sumie samych adresatów było ośmiu (sześć osób nagłaśniających + 2 osoby zajmujące się transmisjami).

Na dzień dzisiejszy odbyły się dwa spotkania, podczas których nagrany został materiał szkoleniowy, na bazie którego uczestnicy warsztatów będą mogli zmieniać m.in. proporcje natężenia dźwięków, efektów nakładanych na poszczególne ścieżki dźwiękowe, barwę, balans – generalnie wszystko ;). Dodatkowym atutem tych nagrań jest fakt, że wzięli w nim udział nasi muzyczni, więc te ustawienia, które niejako zostaną wyćwiczone w domach, będzie można z dużą efektywnością przełożyć na naszą posługę.

Jak zapewne wielu z nas wie, dobre nagłośnienie nie jest prostą rzeczą, gdyż zależy od wielu czynników, takich jak wielkość pomieszczenia/kościoła, czy też obszaru (muszka koncertowa), ilości uczestników, rodzaju spotkania oraz sprzętu, którym dysponujemy. Jednak nasi techniczni nie chcą pozostać na tych umiejętnościach, które dotąd posiedli. Robią krok dalej, rozwijając się w dotychczasowej posłudze, a jednocześnie otwierając się na nową – „streamingową”, by również nasze transmisje prowadzone na kanale Dotyk Boga mogły być na wysokim poziomie.

Wszystkim zaangażowanym w to dzieło błogosławimy w dalszym rozwoju w posłudze uwielbienia.

Dobre Wino
Marta

Obfitować w pociechę

Dz 9, 31„Kościół cieszył się pokojem w całej Judei, Galilei i Samarii. Rozwijał się i żył bogobojnie, i obfitował w pociechę Ducha Świętego.” Czasem w życiu

Czytaj całość »