Zjazd Instruktorów Skautów Króla

W dniach 3-5 marca odbył się Zjazd Instruktorów Skautów Króla w Załęczu Wielkim.

Wzięli w nim udział prawie wszyscy instruktorzy SK. Wzięłam też udział i ja. Było to budujące patrzeć, jak na przestrzeni siedmiu czy ośmiu lat grono instruktorów urosło do średniej wielkości auli. Było wśród nas także trzech kapłanów (instruktorzy i opiekunowie wspólnot) oraz jeden lider wspólnoty.
Obecni także byli przedstawiciele rady Skautów Króla, czyli osoby w wieku nastoletnim i wczesnostudenckim, reprezentujący projekty, które chcieliby zrealizować w najbliższym czasie. Byłam zbudowana, słuchając o tym, czego potrzebują jako młodzi ludzie (obóz wędrowny, integracja, kurs duchowy), a także uczestniczyć w drodze krzyżowej przygotowanej przez nich.
 
Co do wykładów, które trwały praktycznie całą sobotę i pół niedzieli – były ciekawe, dotyczyły m.in. mentoringu, metodyki pracy, finansów. W programie był także warsztat z obliczenia kosztów obozu na jednego uczestnika. Uczestniczyliśmy we wspólnej mszy świętej oraz agapie przygotowanej przez nas z przywiezionych regionalnych produktów.
 
Generalnie był to czas budujący świadomość tego, z czym wiąże się organizacja Skautów Króla i był to też czas nawiązywania więzi. Sprzyjało temu odgórne zarządzenie, że podczas każdego posiłku mamy usiąść przy stoliku z osobami, których nie znamy, a więc można było poznać tych z Torunia i tych z Podlasia; tych dolnego Śląska i tych z Małopolski…
 
Kolejny zjazd za rok.
W czasie Zjazdu Instruktorskiego został powołany Okręg Kujawsko-Pomorski.
Powołano również nowych Komendantów Okregowych:
pwd. Katarzynę Gawełko – Komendant Okręgu Dolnośląskiego
pwd. Ewę Walczewską – Komendant Okręgu Kujawsko-Pomorskiego.
 
Rozkazem Komendanta Głównego z funkcji Komendanta Okręgu Dolnośląskiego został odwołany ks. hm. Mateusz Ciesielski. Dziękujemy za 5 lat wspaniałej służby i błogosławimy w posłudze Asystenta Kościelnego. 
Dobre Wino
Edyta Stasica

Effatha – OTWÓRZ SIĘ!

Może dzisiaj tak utknąłeś w swoim świecie, że już nic nie czujesz, nie czujesz zapachu polnych kwiatów, nie słyszysz szelestu liści, nie dostrzegasz przyrody wokół

Czytaj całość »