NABÓR ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY W DNIU 18.04.2024! 

 

Czym jest Ewangelizacja Bez Granic (EBG) ?

Jest to autorski projekt SNE Gliwice, którego celem jest budowanie dojrzałych wspólnot SNE w/przy parafiach na całym świecie. Dzieje się tak poprzez formowanie przyszłych liderów, animatorów, lecz przede wszystkim ewangelizatorów, którzy będą towarzyszyć kolejnym uczestnikom w dowolnym miejscu w kolejnych edycjach projektu.
W Polsce i za granicą jest wiele gorliwych osób, które pragną się formować i zakładać katolickie wspólnoty w miejscu swojego zamieszkania. Projekt EBG daje właśnie taką możliwość !

Naszą misją i posługą jest prowadzenie takich osób poprzez spotkania formacyjne grup dzielenia, podczas których wyposażamy uczestników w wiedzę i narzędzia potrzebne do tworzenia nowych wspólnot. Spotkania mają podobny przebieg jak te w tradycyjnych grupach dzielenia – różnią się tym, że odbywają się zdalnie przy użyciu dowolnego komunikatora internetowego. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, dzięki czemu między uczestnikami nawiązuje się prawdziwa relacja i przyjaźń, pomocne we wspólnym wzroście i w podążaniu za Bogiem. Formacja w EBG trwa trzy lata.

EBG w liczbach:

I Edycja Nabór do pierwszej edycji programu rozpoczęliśmy 25 maja 2018 r. Ukończyło ją 31 osób, którym towarzyszyło 7 animatorów grup.

II Edycja Nabór rozpoczęliśmy po zjeździe EBG w Brennej. Drugą edycję ukończyły 24 osoby, którym towarzyszyło 4 animatorów grup.

III Edycja – obecnie trwająca. Uczestniczy w niej 19 osób, którym towarzyszy 7 animatorów grup będących absolwentami I edycji 😊

Owocem pierwszych dwóch edycji na chwilę obecną jest:

  • Powstanie Filii SNE Gliwice w Cork w Irlandii, której liderką jest Jolanta Pluta, więcej informacji w dziale “Filie Wspólnoty”
  • Tworzenie bliźniaczego projektu EBG na Białorusi z absolwentami I edycji Ireną i Anatolem Kanarskimi oraz tłumaczenie formacji SNE Gliwice na język rosyjski, co pozwoli otworzyć się nam na cały rosyjskojęzyczny świat
  • Indywidualne prowadzenie absolwentów przez lidera projektu EBG Łukasza Kukiera oraz księdza Artura Sepioło
  • Tworzenie nowych wspólnot na terenie: Holandii, Niemiec oraz Polski
 

Wierzymy, że to dopiero początek i Bóg przygotował więcej – a my wiemy że jest więcej i chcemy WIĘCEJ !

Odpowiedzialnym za projekt jest Łukasz Kukier: l.kukier.sne(at)gmail.com

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie !

 

Gdzie działamy

37 przyszłych liderów i animatorów w 21 miejscach na świecie

Bydgoszcz
Warangal (Indie)
Amsterdam (Holandia)
Chicago (Stany Zjednoczone)
Ealing (Wielka Brytania)
Swindon (Wielka Brytania)
Launceston (Wielka Brytania)
Genewa (Szwajcaria)
Ballincolling (Irlandia)
Dublin (Irlandia)
Jokohama (Japonia)

Ravensburg (Niemcy)
Leverkusen, Dortmund (Niemcy)
Reutlingen (Niemcy)
Łozina
Lublin
Krobia
Sędziny
Grodno (Białoruś)
Stara Sobótka
Zielona Góra
Dębowiec

Świadectwa uczestników pierwszego roku formacji EBG - Brenna 2019 r.