Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji.

Miejsce modlitwy wstawienniczej:
salki parafialne
na tyłach kościoła p.w. Chrystusa Króla,
ul. Okrzei 31, 44-102 Gliwice

Sprawdź dojazd: mapa

Terminy posługi w roku 2022/2023

09.07.2022
13.08.2022
24.09.2022
08.10.2022
12.11.2022
10.12.2022
14.01.2023
11.02.2023
11.03.2023
08.04.2023
13.05.2023
10.06.2023

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, wszelkie pytania prosimy kierować na adres: modlitwawstawiennicza.sne(at)gmail.com

Indywidualna modlitwa wstawiennicza zawsze musi być poprzedzona osobistym przygotowaniem – refleksją i modlitwą.

Z radością informujemy, że od miesiąca września 2022r. wznawiamy w Gliwicach modlitwy wstawiennicze indywidualne nad osobami, które pragną skorzystać z naszej posługi. Terminy znajdują się w kolumnie po lewej stronie.

Zapisy przyjmujemy tylko poprzez formularz umieszczony poniżej strony.

Po zapisaniu się przez formularz, każda osoba otrzyma w mailu zwrotnym informację o terminie (zawsze soboty) i godzinie modlitwy (od godz. 10.00 do 13.00). Prosimy o ich zwrotne potwierdzenie.

Gorąco prosimy o przygotowanie się do rozmowy i modlitwy poprzez przestudiowanie proponowanej lektury. Polecamy książkę ks. Jana Reczka „To Jezus leczy złamanych na duchu” lub książkę o. Józefa Kozłowskiego „Z grzechu do wolności”. Można je nabyć w dowolnej księgarni lub przez sklep Dotyk Boga. Te książki oraz literaturę o podobnej tematyce można także zakupić na miejscu, w dniu spotkania.

Jeśli to możliwe prosimy, aby osoby zgłaszające się na modlitwę w tym dniu były po spowiedzi i komunii św.

Już teraz w modlitwie polecamy Bogu wszystkich zgłaszających się. Prosimy również o modlitwę za nas i obfite owoce każdego indywidualnego spotkania modlitewnego.

Indywidualna modlitwa wstawiennicza, zawsze musi być poprzedzona osobistym przygotowaniem – refleksją i modlitwą. Pomocne są tutaj także poniższe informacje.

Zapisy przyjmujemy tylko poprzez poniższy formularz.

  Nazwisko *

  Imię *

  Rok urodzenia *

  Miejsce zamieszkania (miasto)*

  Email *

  Tel. kontaktowy *

  Wspólnota *

  Intencja modlitwy: O co chcesz prosić Boga w modlitwie za Ciebie? Napisz krótko w 2/3 zdaniach. *

  Czy możesz wskazać na jakieś trudne, bolesne doświadczenia, które silnie na Ciebie wpłynęły? Nazwij je na tyle ile możesz.

  Czy odnajdujesz w sobie uczucie żalu, nieprzebaczenia, gniewu? Spróbuj wymienić te osoby (napisz ich imiona lub pokrewieństwo)

  Jakie są Twoje relacje z bliskimi?

  Czy przeżywasz jakieś lęki, stany depresyjne, nerwice? Opisz w kilku zdaniach, jeśli możesz.

  Czy modlono się już nad Tobą wstawienniczo w tej sprawie? Jakie były owoce tej modlitwy? Jak długo trwały?

  Czy Twój problem był konsultowany z psychologiem lub terapeutą? Jesteś w trakcie leczenia, terapii?

  Czy prowadzisz regularne życie sakramentalne? Udział w Mszy św., regularna spowiedź, przystępowanie do Komunii św.

  Czy masz stałego spowiednika lub kierownika duchowego?

  Jak wygląda Twoja modlitwa osobista? Czy modlisz się chętnie np. własnymi słowami? Tylko modlitwami wyuczonymi z modlitewnika? Czytasz regularnie Pismo św.?

  Czy należysz do jakiejś wspólnoty formacyjnej lub modlitewnej? Jakiej? Jesteś zaangażowana/y w posługę? Jaką?

  Czy miałeś(łaś) kontakt z okultyzmem, jeśli tak to w jakiej formie?
  np. magia, wróżka, karty Tarota, horoskopy, homeopatia, różdżkarstwo, wahadełko, Reiki, Silva, satanizm, wschodnie sztuki walki, joga, ustawienia Hellingera, inne,
  jeśli tak, to czy zostało to objęte sakramentem spowiedzi?
  czy była modlitwa o te tematy?)

  Czy jesteś uzależniony od nałogu? Jeśli możesz, napisz od jakiego i od jak dawna?

  Czy przeczytałeś(łaś) jedną z polecanych książek - napisz którą?

  Czy jesteś chętny/a do podjęcia współpracy z Bożą łaską w procesie swojego uzdrowienia?
  Możesz ponowić swoją intencję jednak warunkiem będzie przeczytanie polecanej przez nas lektury w ramach podjęcia współpracy.

  Powyższe pytania nie są powodowane ciekawością, ale mają posłużyć w pomocy i kierunku uzdrowienia. Cała ankieta jest objęta dyskrecją, podobnie jak i modlitwa.

  Jeśli w Twoim życiu pojawiają się lęki, nerwowość, bezsenność – zachęcamy: zacznij od prostych spraw - lekarz pierwszego kontaktu- mogą być przyczyny somatyczne poddające się leczeniu farmakologicznemu; poszukaj pomocy u psychoterapeuty. Wstawiennik i psychoterapeuta działają w obszarach swoich kompetencji, pomoc modlitewna i terapeutyczna prowadzona równolegle pozwala na przeprowadzenie procesu uzdrowienia na poziomie nadprzyrodzonym i naturalnym. Obie te aktywności wspomagają i uzupełniają się wzajemnie, przyspieszając proces uzdrowienia.

  Bóg działa przez modlitwę, ale w procesie uzdrawiania może posłużyć się też osobami przygotowanymi zawodowo do leczenia dolegliwości, tak fizycznych (lekarze), jak i psychicznych (psychoterapeuci). Warto wiedzieć, że sam proces uzdrowienia wymaga niekiedy nie tylko Bożej łaski i osobistej pracy, ale również czasu, a ten, wraz z wytrwałością, potrzebny jest szczególnie przy podejmowaniu psychoterapii.

  Bóg w każdej sytuacji troszczy się o nas, jednak wymaga aktywnej współpracy i zaangażowania w dbanie o siebie, swoje ciało, psychikę i duszę.
  Wierzymy, że Pan Bóg uzdrawia, ale łaska Boża bazuje na naturze.

  * Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb organizacyjnych (tworzenie list uczestników modlitwy) wspólnoty Szkoła Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego w Gliwicach.

  Po zapisaniu się przez formularz, każda osoba otrzyma w mailu zwrotnym potwierdzenie terminu. Odpisujemy każdej osobie, do trzech dni roboczych. Dziękujemy za cierpliwość i okazane zaufanie.