Ależ to jest weekend!

Ależ to był weekend! Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy zorganizować spotkanie z gościem diecezji gliwickiej abp. Rino Fisichellą. Sobota to był niezwykły czas, który rozpoczął się od Wieczoru Uwielbienia i Uzdrowienia. Następnie Eucharystia – sześciu biskupów i oczywiście arcybiskup, a na koniec kolacja w towarzystwie liderów, kapłanów i osób zaangażowanych w ewangelizację, gdzie była możliwość zadawania pytań gościowi z Watykanu. Niesamowity czas Kościoła w dialogu.

Jednak to nie było jedyne wydarzenie w miniony weekend!

  • w piątek rozpoczął się kurs Nowe Życie w Ornontowicach, który prowadziła nasza filia Zabrze św. Kamila (pewnie w krótce będziemy mogli przeczytać świadectwa z tego czasu),
  • w sobotę miała miejsce ostatnia już w tym Wielki Poście Inscenizacja Drogi Krzyżowej prowadzona przez filię Tarnowskie Góry,
  • w niedzielę uczestniczyliśmy w mszy świętej w Bojszowie, podczas której czytaliśmy wspólne pasję podzieloną między rodziny (jedna rodzina była grupą apostołów, inna – arcykapłanów i uczonych w piśmie, a kolejne – żołnierzy i tłumem stojącym w przedsionku pałacu najwyższego kapłana). Doświadczenie pracy z tekstem ewangelii, nad którą pochylamy się całymi rodzinami, by następnie wspólnie je odczytać – to wspaniały moment.
    Nie zabrakło także samodzielnie robionych palm i procesji z śpiewie „Hosanna”,
  • również w niedzielę miała miejsce zbiórka Skautów Króla. Zwiadowcy i Odkrywcy rozpoczęli przygotowania do zrobienia pochodni natomiast Tropiciele uczyli się posługiwania kompasem.
    I tu kolejne odkrywanie Bożej Opatrzności. Będąc w lesie patrzyliśmy jak kilometr dalej pada deszcz, a chmury nie zbliżają się do nas.
  • niedziela to dzień rozpoczęcia Kongresu Eucharystycznego. Tego dnia mogliśmy poznać historię Carla Acutisa, patrona KE, poprzez film „Niebo nie może czekać”. To było kolejne wspólnotowe wyjście do kina zorganizowane przez filię Kleszczów.

Gdybyśmy czegoś nie wymienili w tym wpisie – zgłaszajcie koniecznie – dopiszemy.