Formacja Młodych SNE

Wierzymy, że dla młodych Bóg ma przygotowane wyjątkowe rzeczy! Nie pozwól, aby Cię ominęły! 🙂

Spotykamy się w każdy piątek o godzinie 20:00 w kościele pw. św.  Jacka w Gliwicach wraz z całą wspólnotą SNE na uwielbieniu. Następnie udajemy się na nasze spotkanie formacyjne, które odbywa się w salkach parafialnych.

Jeżeli szukasz miejsca, w którym z pasją możesz się zaangażować, doświadczyć Bożego działania głosząc Jego Słowo, zapraszamy do Diakonii Ewangelizacji Młodych!

Realizujemy program „Młodzi na progu”.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie mlodzinaprogu.pl

Program „Młodzi na progu” powstał we wspólnocie SNE Jezusa Zmartwychwstałego Diecezji Gliwickiej. Autorami programu są ks. Artur Sepioło i Janusz Kasperczyk. Przeznaczony jest głównie do pracy w parafii z młodzieżą gimnazjalną przygotowującą się do bierzmowania. Jego celem jest stworzenie środowiska wiary dla młodych oraz podprowadzenie ich do świadomej decyzji wiary. Spotkania są skierowane na budowanie szczerych więzi uczestników z prowadzącymi oraz między sobą, a przez to otwarcie się na przekaz Ewangelii.

W ramach programu „Młodzi Na Progu” prowadzone są rekolekcje, które są bardzo ważną jego częścią. Dla wielu osób 3-dniowy wyjazd był przełomem w nowej relacji z Bogiem, do którego – poprzez program – pragniemy zaprosić każdego z uczestników. Na rekolekcjach zawsze jest obecny Ksiądz oraz kilkunastoosobowa ekipa młodych ludzi, którzy wcześniej byli uczestnikami, a dziś mają w sobie pragnienie dzielenia się historią swojego życia oraz tym, w jaki sposób Bóg zmienia ich codzienność. Daj się zaskoczyć – spędź kilka dni w może zupełnie inny sposób, niż dotychczas. Nie masz nic do stracenia 🙂

Rekolekcje proponowane dla młodych

WAKACYJNY WYJAZD DLA MŁODYCH

Pragniemy spędzić z Tobą wspólnie kilka dni, kiedy będziemy mieli czas, aby razem się modlić, chodzić po górach, rozmawiać i poznawać jeszcze lepiej. Już dziś zapraszamy Cię na wyjazd integracyjny dla Młodych SNE – nie ma znaczenia, jakie kursy przeżyłeś, jak długo jesteś we wspólnocie, ani ile osób tutaj znasz. Pragniemy, aby był to czas budowania nowych relacji, oraz pogłębiania tych, na które może na co dzień brakuje nam czasu – często służymy razem w ekipach, a w te wakacje chcemy mieć czas na przebywanie razem. Sprawdzimy, czy uczniowie Jezusa powinni odpoczywać, a jeśli tak, to spróbujemy wspólnie znaleźć kilka sposobów 🙂

LETNIA SZKOŁA MŁODEGO EWANGELIZATORA

To bardzo intensywny tydzień, w czasie którego razem nauczymy się, jak mówić innym o Bogu tak, aby chcieli słuchać i jak robić to w sposób inny, niż zawsze. Spróbujemy poszukać odpowiedzi na trudne pytania, które mogą paść w czasie rozmowy o tym, dlaczego wierzysz, oraz zobaczymy, w jakich okolicznościach możesz dzielić się swoją wiarą. Nie zamierzamy przekazywać Ci teologicznej wiedzy wyłożonej na stół, ale pomóc odnaleźć sposób, w który Ty będziesz chciał i będziesz wiedział, że możesz głosić innym to, jak Bóg zmienia Twoje Życie i kim jest dla Ciebie dzisiaj. Jeśli w jakimś momencie swojego życia doświadczyłeś miłości kochającego Boga Ojca i chcesz się dzielić tą miłością – ten tydzień jest przygotowany specjalnie dla Ciebie.

Aby móc pojechać z nami, konieczne jest, abyś wcześniej:
– był/a uczestnikiem Rekolekcji Środowiska, Królestwa, Samarytanin;
– angażował się w prowadzenie programu Młodzi Na Progu w parafii;
– miał/a doświadczenie przeżywania kursu w ekipie posługującej.

ŚWIADECTWA

Program „Młodzi na progu” funkcjonuje z powodzeniem w wielu parafiach diecezji gliwickiej oraz poza jej granicami. Oto, jak wspominają go uczestnicy z Bytomia, z parafii św. Anny:
„Moja modlitwa zmieniła się. Nie modlę się teraz na szybko. Staram się modlić dokładniej. Moja modlitwa bardziej teraz polega na rozmowie z Bogiem. Poznałem lepiej miłość Jezusa. Moje życie zmieniło się. Chcę jeszcze lepiej poznawać Jezusa.”
„Na początku do kościoła chodziłem dla podpisu. Teraz chodzę by dowiedzieć się czegoś nowego. Przeszedłem przemianę wewnętrzną, odkryłem wiele nowych wartości.”
„Każde spotkanie było nową nauką. Moje podejście zmieniło się w bardzo szybkim czasie. Zrozumiałam, że Jezus istnieje i chce dla mnie jak najlepiej. Zawsze przy mnie jest. Tutaj tak naprawdę nauczyłam się modlić. Wiem, że droga, którą idę teraz jest dobra, a Jego ramię jest moim oparciem.”