Całe Jabłko

“Całe Jabłko” to roczny program formacyjny dla singli, którzy ukończyli już 24 rok życia oraz mogą i chcą zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

Tematyka spotkań w dużej mierze opiera się na książce Henry’ego Clouda “Poszukiwana, poszukiwany. Poradnik dla singli”. Pomysł autora został zaadaptowany do polskich realiów oraz uzupełniony o własne doświadczenia i odkrycia prowadzących. Podstawową zasadą formacji jest stara benedyktyńska maksyma: “Ora et labora” (Módl się i pracuj). Uczestnicy są więc zachęcani nie tylko do modlitwy o dobrą żonę/męża, lecz także do podjęcia konkretnych działań zmierzających do zdobycia tej Ziemi Obiecanej, jaką jest małżeństwo.

Celem spotkań jest rozwój uczestników grupki i dojrzewanie do tego, by stworzyć udany związek. Zastrzegamy, że “Całe Jabłko” to nie kółko wzajemnej adoracji, lecz podjęcie trudu pracy nad sobą w dziedzinie tworzenia relacji z osobami płci przeciwnej. Nie jesteśmy też biurem matrymonialnym. Celem grupy jest pomoc we właściwym wypełnianiu zadań będących elementem formacji.

Pierwsze grupki realizujące program “Całe Jabłko” ruszyły w marcu 2015 roku.

Spotkania wyglądają podobnie jak spotkania grup dzielenia. Grupki (niekoedukacyjne, czyli osobno męskie i osobno żeńskie) spotykają się co dwa tygodnie. Spotkania trwają ok. 2 godziny. Przebieg spotkania: modlitwa, nauczanie, dzielenie + zadanie domowe.

Nabór do grupek jest ogłaszany raz w roku. Grupki są zamknięte, co oznacza, że nie ma możliwości dołączenia do istniejącej już grupy.

UWAGA: zapisy na formację 2021 zostały otwarte. Spotkania rozpoczną się w połowie lutego. Dokładny termin zostanie podany zapisanym uczestnikom. W tym roku spotkania będą odbywać się w poniedziałki lub czwartki w godz. 18:00-20:00.

Chcesz wiedzieć więcej – zapisać się na nowy nabór?
Napisz:
k.trefler.sne(at)gmail.com

oraz obserwuj nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/calejablko/