Formacja małżeńska

Formacja małżeńska

Kochani małżonkowie, kierujemy do Was zaproszenie do wzięcia udziału w formacji małżeńskiej. Być może brzmi to tak poważnie, że niejeden się przestraszy 😊, ale to do odważnych świat należy, a w tym przypadku do odważnych małżeństw. Jest okazja, by podjąć trud i dołożyć starań o jakość naszych małżeństw. Celem jest większa bliskość, a tym samym i lepsza jakość relacji małżeńskich.

Skąd pomysł na formację małżeńską? Prowadzący sami doświadczyli we własnych małżeństwach, że o przeżywaniu małżeństwa, nie wszystko wiemy, zwłaszcza, gdy wchodzimy w związek. Instrukcja obsługi wygląda skąpo. Na wiele sytuacji nie jesteśmy przygotowani. Z czasem zaś, płomienne uczucie może być przyćmione zmęczeniem, np. przez długo trwający problem. Kryzysy przechodzą wszyscy, ale nie wszyscy są w stanie wyjść z nich obronną ręką. Po czasie komunikacja między małżonkami komplikuje się. Zaczynamy doświadczać tego, że choć oboje mówimy po polsku, to trudno nam się zrozumieć i prędzej z obcokrajowcem się zrozumiemy niż z mężem czy żoną 😉. Dajemy sobie kolejne szanse i spodziewamy się, że coś się zmieni. Pojawia się uczucie rozczarowania, ale mamy nadzieję, że „jakoś to będzie” (bo przecież się staramy). Kłopot rośnie w siłę i odbiera radość z małżeństwa i współmałżonka. Jak więc na nowo odzyskać radość i bliskość? Postaramy się wprowadzać w nowe doświadczenia, dzieląc się przy tym swoimi świadectwami i pokazując możliwości przemiany.

TYLE słowem zachęty 

Kto może się zapisać?
każda para małżeńska, która chce odświeżyć swoje małżeństwo (poza parami w terapii; nie komplikujemy procesu)

Kto prowadzi?
małżeństwa z doświadczeniem chcące dzielić się swym świadectwem, mające praktykę pokonywania trudności z Bożą pomocą i potrzebną wiedzą. Formacji towarzyszy kapłan, który od lat jest opiekunem tej formacji.

Ferie?
do uzgodnienia z grupą

Warsztaty?
TAK – jedna sobota co 3 miesiące

Wyjazd weekendowy – w listopadzie (24-26) zapraszamy małżeństwa na Weekend Małżeński

Tematy formacji:

 • dot. komunikacji
 • dot. pogłębiania relacji
 • uzdrowienia wewnętrznego
 • seksualności
 • jak utrzymać piękny stan bliskości
 • jak uzdrowić rodzinne finanse

 

W trakcie formacji – propozycja rekolekcji o tematyce małżeńskiej (dot. seksualności) z o. Ksawerym Knotzem

Kiedy/W jakie dni:
wtorki ok. 60min. +  jedna sobota co 3 miesiące (od 09 do 15).

Gdzie:
dom św. Jacka, ul. Przedwiośnie 1, Gliwice

Koszt:
wolne datki, które można wrzucić do koszyczka na każdym spotkaniu

Jak długo trwa formacja?
około 7 miesięcy

Kiedy ruszamy?
W październiku. Dokładna data spotkania organizacyjnego zostanie podana na krótko przed rozpoczęciem formacji.

Czy będzie opiekunka do dzieci?
Jeśli będzie taka potrzeba, to opiekunka może się pojawić odpłatnie.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy:
m.nastula.sne@gmail.com

OŚWIADCZENIE:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie i celach podanych poniżej.

Klauzula informacyjna:
Zgodnie z Ustawą z dnia 10.05.2018 roku o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U. 2018 poz.1000) informujemy, że Administratorem Danych Osobowych zebranych na formularzach zgłoszeniowych na stronie www.snegliwice.org jest Zarząd Stowarzyszenia Katolickiego Szkoła Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego Oddział Gliwice, 44-100 Gliwice, ul. Lompy 5/1

 1. Dane osobowe zebrane na formularzach zgłoszeniowych dotyczących formacji małżeńskiej organizowanych przez Stowarzyszenie Katolickie – Szkoła Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego Oddział Gliwice są wykorzystywane wyłącznie w celach organizacyjnych związanych z przeprowadzeniem formacji małżeńskiej.
 2. Zebrane dane osobowe nie są przetwarzane i udostępniane w żadnym innym celu, poza celem wymienionym w pkt. 1.
 3. Po zakończeniu i rozliczeniu formacji, pozyskane dane są każdorazowo usuwane z systemu informatycznego strony www.snegliwice.org.
 4. Osoba podająca dane ma prawo dostępu do nich oraz zgłaszania wszelkich zmian i zastrzeżeń.
 5. Administrator Danych Osobowych jest zobowiązany do zawiadomienia o każdorazowej zmianie celu przetwarzania zebranych danych osobowych i uzyskania zgody osób, których dane dotyczą, na inny niż w/w cel przetwarzania danych.
 6. Podanie danych osobowych nie narusza praw i wolności osoby, której dotyczą i jest niezbędne do zrealizowania formalności związanych z organizacją formacji.

Zapisy

  Tel. kontaktowy żony*