Kurs animacji modlitwy charyzmatycznej w Areszcie śledczym 08-09.10.2017 r.

PYTANIA

1. Czy kurs miał dla ciebie sens? Co się podobało?
2. jak zmieni się twoja modlitwa po tym kursie?

Arek

1. Pewnie, że miał sens bo długo nawet bardzo długo czekałem odpowiedzi na pyt jak się modlić! Na tym kursie znalazłem odpowiedz. A podobała mi się konferencje oraz jak Rafał się prowadzi.
2. No ? Moja modlitwa zmieni się podejściem do modlitwy oraz zmieni się podejściem do rozmowy z Bogiem

anonimowo

1. Bardzo głęboko przeżyłem dlatego nowe doświadczenie co do modlitwy aby były bardziej wytrwała żarliwa i ufna panu Każdy czas poświęcony Panu Bogu np. rekolekcje jest nieoceniony i uzdrawiający moją duszę
2. W modlitwie zmienię tzw. dyscyplinę w codziennej jej odmawianiu.

anonimowo

Dla mnie kurs to jest nauczanie i wzmacnianie wiary poprzez Ducha Św. Podobało mi się znacznie modlitwy czyli otwarcie serca – słowo modlitwa było dla mnie zrozumiałe i pochodzi od mojego Ojca i buduje moją wiarę i nadzieję w rodzinie.

anonimowo

Wszystkie kursy w których uczestniczę mają sens, bo każdy z nich jest inny. Przybliża mnie do pana, uświadamia mnie że On faktycznie uczestniczy w każdej sekundzie naszego życia. Skupienia i uwielbienia Pana – tego mi brakowało podczas mojej modlitwy, a uświadomiłem sobie dzięki ewangelizacji jak ważne są to elementy żeby być w pełni z Duchem Św.

anonimowo

Owszem miał ze względu na to iż pozwolił mi zrozumieć, że trzeba być cierpliwym i słuchać tego co Bóg ma nam do powiedzenia. Tak, moja  modlitwa zmieni się diametralnie.

anonimowo

Kurs miał sens, jak najbardziej, fajne prowadzenie, trochę mało śpiewu. Podczas mojej modlitwy będę brał pod uwagę schemat modlitwy, co nie znaczy, że dotychczas modliłem się źle.

Mariusz

Prezentacja, wykład tego spotkania kursowego, nowi znajomi, przemówienia, muzyka, poczęstunek, rozmowy, tłumaczenie fragmentów z Pisma Świętego, świadectwa.
Dużo będę się modlił z Duchem Świętym, będę  dziękował za wszystko, schemat modlitwy, modlitwa różańcowa.

anonimowo

Ten kurs ma sens ponieważ odkrywa – pokazuje istotę modlitwy- rozmowę z Bogiem. Podobało mi się ogólnie wszystko, ale najbardziej modlitwa swoimi słowami.
Z pewnością z większą radością i zrozumieniem będę prowadzić dialog z Bogiem, więcej też będę słuchał co ma mi Bóg do powiedzenie . Schemat modlitwy bardzo dobrze obrazuje jak to powinno wyglądać.

anonimowo

Kurs miała dla mnie duże znaczenie w umacnianiu mojej wiary. Wszystko mi się podobało na kursie.

Będę bardziej się przykładał do modlitwy oraz będę starał się modlić o stałych porach.

anonimowo

Bardzo podobało mi się omówienie schematu modlitwy indywidualnej oraz  sposób, w jaki prowadzący (Rafał) porównał Ducha Św. do kobiety. Zmieni się moja modlitwa diametralnie, ponieważ od długiego czasy wcale się nie modliłem i zaczynałem wątpić, czy wiara w Boga ma w ogóle jakiś sens. Po dzisiejszym spotkaniu sądzę, że warto odmawiać regularnie modlitwę oraz głęboko wierzyć że jest Ktoś, kto naprawdę nade mną czuwa.

Damian Długi

Kursy organizowanie w AŚ zawsze są pełne wiary, dzięki czemu uczę się wciąż nowych pojęć i zagadnień. Myśli, które są przy mnie podczas kursu, dodają mi wiele dobrego. Nie wyobrażam sobie gdzie dzisiaj bym był nie uczęszczając na kursy. Rafał jest żywym dowodem tego, ze warto kochać Boga jedynego. Trudno jest mi teraz opisać w jaki sposób wpłynie nasz kurs na moją modlitwę, pewnie Duch mój obecny wie, ile wyniosłem z dzisiejszego kursu, fajnie jest przebywać wśród ludzi połączonych w jedności do jednego Boga. P.S. Dziękuję. Kocham Was Bracia i Siostry

anonimowo

Kolejne doświadczenie z grona już przeżytych (Nowe Życie, Emaus), uświadomienie wartości oraz jakości modlitwy oraz daru Ducha Świętego przy udziale mojej osoby w dążeniu do świętości i łaski Królestwa Bożego biorąc pod uwagę wagę modlitwy i jej bez cenność, przy wykorzystaniu własnych charyzmatów.

Będę korzystał z poradnika dostarczonego, jednak dotychczasowa modlitwa w sposób znaczący nie odbiega od wskazanego schematu, jest bardziej rozbudowana (Różaniec, nowenny, litanie w cyklu codziennym).

Dobre Wino
Marta

Oddzielająca szyba

Moim doświadczeniem duchowym ostatniego czasu jest gruba szklana ściana. Coś jak w niektórych limuzynach w amerykańskich filmach. Wbrew może pierwszym skojarzeniom to jest doświadczenie bardzo

Czytaj całość »
Dobre Wino
ks. Jarek

Sekwencja o Duchu Świętym

W tym roku  modliłem się w czasie nowenny (i zachęcałem innych) tekstem Sekwencji o Duchu Świętym. Modliłem się śpiewając, no bo wiadomo: „kto śpiewa…”. Ale

Czytaj całość »