Kurs Nowe Życie – Pyskowice 04-06.11.2016 r.

Andrzej D.

Bóg wlał ponownie spokój i radość w moje serce.

Jakub T.

Odnowił we mnie nowe życie. Wlał Ducha radości, ufności. Dla mnie najważniejszy był czas przypominający mi o Duchu Świętym, że jest, że działa, ale że trzeb się na Niego otworzyć, zaufać, że trzeba stale czerpać.

Basia

Bóg w czasie kursu pozwolił mi poznać wielu i ciekawych nowych ludzi, nauczył mnie ważnych rzeczy, ponadto pozwolił się odprężyć. Będę często wspominał ten czas i rozmyślał nad nim. Spotkał się ze mną, powiedział, że jestem Jego dziedzicem. Ważne też było spotkanie osób, które chcą być bliżej Boga! Kurs przybliżył mi relację z Bogiem i pragnę zmienić swoje życie po tym kursie. Pomógł mi lepiej zrozumieć Jego słowa i to jak dalej iść przez życie, aby w nim uczestniczył. Na pewno wykłady teoretyczne pomogły mi w uświadomieniu sobie, jak żyć z Bogiem na co dzień. Poczułam, że jestem własnością Boga, Jego ukochaną córką – kochaną zawsze i której zawsze chce pomagać. Treści przekazywane na kursie znałam z rekolekcji czy katechez, ale tutaj w to uwierzyłam. Do tej pory te treści były „na zewnątrz” mnie, a teraz są moje i wiem, że są prawdziwe. Świadectwa osób z ekipy zbudowały moją wiarę w to, że Bóg współdziała z człowiekiem we wszystkim dla jego dobra i ma moc przemienić całe moje życie.

R.M.

Bóg przybliżył mi swoje SŁOWO, od teraz pozwolę Mu, żeby mnie kochał swoją miłością nieskończoną. Czułam się w czasie tego kursu bardzo dobrze, a teraz mnie ogarnia  żal, że już się kończy, chociaż wcześniej myślałam, że będzie się dłużyć. 

Ola B.

W czasie tego kursu Bóg oczyścił mnie. Sprawił, że czuję się lekka na duszy i w sercu. Pokazał mi również drogę, którą mam obrać w życiu.  Pan Bóg poprzez Ducha Świętego pokazał, co jest i powinno być najważniejsze w moim życiu.

Maria

Bóg sprawił, że zaspokoiłam głód duchowy i najadłam się do syta duchowo.

Edyta D.

Przypomniał mi, że jest Panem mojego życia i On troszczy się o mnie i że mam oddać Mu każdą sferę życia nie tylko część. Zmienił moje myślenie na temat działania Ducha Świętego, że jestem Jego córeczką.

Wiktoria G.

Bóg pomógł mi odnowić relację z Nim. Uświadomił mi, jak bardzo jest mi potrzebny, że bez Niego nie da się żyć. Otworzył mi oczy i nauczył mnie patrzeć na samą siebie przez Jego pełne miłości oczy. Pan dał mi radość i szczęście, którego tak długo już nie doświadczałam. Najważniejszym elementem tego kursu było dla mnie uświadomienie sobie, że jestem piękna w oczach Boga i że On nigdy nie odwróci się ode mnie.

A.

Bóg na tym kursie zmienił spojrzenie na ważny problem w moim życiu/ zmienił perspektywę. Przypomniał, że zwolniłam tempo realizacji podjętego (innym razem) zobowiązania. Konkretnie udowodnił, że słucha co mówię.

Iwona

Wszystkie nauczania pokazały drogę odkrywania prawdy. Wspaniała organizacja i zaopiekowanie się wszystkimi uczestnikami

E.

Pokój i przekonanie, że Bóg chce, aby moje życie było obfite, tu i teraz. Bóg jest po mojej stronie i nie działa wbrew mnie. Bóg ma dla mnie wspaniały plan tylko muszę pozwolić Mu się prowadzić

Monika

Ten kurs dał mi spokój ducha i pewność, że Bóg prowadzi mnie cały czas i mnie nie opuści nigdy.

Kasia

Bóg zapewnił mnie o swojej miłości i opiece, żywej obecności  w moim życiu. Rozwiał moje wątpliwości, małą wiarę co do Jego wsparcia. Umocnił mnie, dał mi pokój serca. Dał mi pokój i pewność prowadzenia, oddałam mu ster mojego życia, poczułam się zaopiekowana i spokojna o pomyślne rozwiązanie spraw „po ludzku” trudnych. On dał mi obietnicę i wiem, że ma wobec mnie plan i doprowadzi go do końca. Tak jak On chce. Dobrze mi z tym. Mam na to zgodę wewnętrzną.

Ania.

Bóg uświadomił mi, że jeszcze Mu nie oddałam wszystkich spraw mojego życia, że czasami chcę być swoim własnym Panem. Wlał więcej pokoju do mojego serca, wolności.

A.

Otrzymałem potwierdzenie kierunku, w którym powinienem się rozwijać oraz prowadzić moją rodzinę. Bóg pokazał mi również moc, jaka tkwi na wspólnocie, gdy jej uczestnicy jednoczą się z Chrystusem. Wierzę, że obdarował mnie potrzebnymi łaskami, które potrzebne są w dalszej drodze, za co dziękuję.

Jacek

Przypomniał mi, że mnie kocha taką, jaka jestem, że czeka na mnie. Pozwolił spojrzeć w nowym świetle na prawdy wiary, odkryć je na nowo. Odkryć nowe emocje w sobie, w sferach dotąd nie znanych.

Robert

Co Bóg czynił? Doświadczenie słów, że Bóg kocha mnie i jestem dla Niego najważniejszy. Nie była to teoria i puste słowa, lecz coś realnego. Troska ze strony ludzi, czułem się ważny. Zobaczyłem pustkę i doświadczyłem „pustki” a potem dostrzegłem ofertę Boga i to, co ma dla mnie w zamian.  Pomoc w przełamywaniu „starej natury” i robienie tego, czego Bóg oczekuje (podejmowanie decyzji, rezygnacja z grzechu, głośne wielbienie Boga bez lęku i wstydu przed ludźmi).

Monika

Bóg dał mi dobrą spowiedź i uświadomił kilka pytań, które we mnie były, ale teraz wyszły jeszcze bardziej na powierzchnię.

Mirosław

Dał możliwość głębszego skupienia. Poukładania myśli, dokonania szeregu przetasowań odnośnie do celu, planów i założeń życiowych i ich ważności w skali co bardziej a co mniej. 

B.W.

Bóg dał mi doświadczyć jak bardzo mnie kocha.

Dobre Wino
Marta

Oddzielająca szyba

Moim doświadczeniem duchowym ostatniego czasu jest gruba szklana ściana. Coś jak w niektórych limuzynach w amerykańskich filmach. Wbrew może pierwszym skojarzeniom to jest doświadczenie bardzo

Czytaj całość »
Dobre Wino
ks. Jarek

Sekwencja o Duchu Świętym

W tym roku  modliłem się w czasie nowenny (i zachęcałem innych) tekstem Sekwencji o Duchu Świętym. Modliłem się śpiewając, no bo wiadomo: „kto śpiewa…”. Ale

Czytaj całość »