Msza święta dla rodzin i pochód świętych

Zapraszamy wszystkie chętne rodziny na mszę świętą 06.11 o godz. 12:00 do kościoła Nawiedzenia MNP w Bojszowie, ul. Kościelna 2.

Dzieci chętne do posługi w scholi dziecięcej prosimy, by były w kościele o 11:45, a w domu, by z rodzicami odsłuchały poniżej zamieszczone piosenki wybrane na najbliższą mszę świętą.

Dzieci są zaproszone do wielbienia Pana grzechotkami, tamburynami oraz flagami. Prosimy, by również przyjść 15 minut przed mszą świętą.

Zależy nam, by był to czas wspólnego uczestniczenia z dziećmi podczas niedzielnych mszy świętych. Pragniemy, aby poprzez angażowanie się całych rodzin, liturgia stawała się dla nas prawdziwie żywa, budująca i była czasem spotkania z naszym Panem również dla dzieci. Dlatego zachęcamy rodziców, by zgłaszać chęć angażowania się zarówno w liturgię jak i organizację czasu po mszy świętej. W tej sprawie prosimy o kontakt z Ireną Lasończyk-Trzcińską i.trzcinska.sne(at)gmail.com (liturgia) i Anią Gabrysiak a.gabrysiak.sne(at)gmail.com (czas po mszy świętej). Jeśli Wasza rodzina jeszcze nie posługiwała, zachęcamy do kontaktu 😃.

Podobnie jak w zeszłym roku, chcemy przejść ulicami Bojszowa w pochodzie świętych. Dzieci (dorośli mogą oczywiście też) prosimy, by przebrały się za świętych i coś o nich umiały powiedzieć – czemu patronują, kim byli (krótko, to nie ma zestresować dzieci, tylko rozbudzić ciekawość, pokazać, że święci to zwykli a jednak niezwykli ludzie). Przebranymi by trzeba było być już na mszy świętej, bo bezpośrednio po, ze śpiewem, przejdziemy ulicami Bojszowa do świetlicy. Serdecznie zapraszamy do tej wspólnej inicjatywy.

Poniżej kilka zdjęć z zeszłego roku:

Dobre Wino
Redakcja

Nie na mojej zmianie

Kurs Nowe Życie – Cork, Listopad 2022  Nasze FIAT Wspólnota SNE Cork działa w Irlandii od dwóch lat. Rok 2022 okazał się wyjątkowo owocny, gdyż

Czytaj całość »
Dobre Wino
Iwona

Czy jestem sługą?

„Jesteśmy nieużytecznymi sługami. Wykonaliśmy to, co było naszą powinnością.” Łk 17,10b Ten fragment nieustannie wraca nie tylko w czytaniach z dnia, ale i w moim

Czytaj całość »