Msza święta dla rodzin

UWAGA! Zmiana kościoła!

Zapraszamy na mszę świętą dla rodzin 02.06.2024r. na godz. 12:00 do kościoła Narodzenia NMP, ul. Szkolna 28 w Łączy.

Każda msza święta jest wyjątkowa. Ta będzie szczególne ważna dla Agnieszki, Werki, Jasia i Tymka oraz ich rodzin, gdyż tego dnia pierwszy raz przyjmą Jezusa w Komunii Świętej. Serdecznie zapraszamy w tym ważnym dla nich dniu, byście byli i wspierali ich obecnością i modlitwą.

Tego dnia wyjątkowo nie będzie próby scholi dziecięcej.

Po mszy świętej serdecznie zapraszamy do świetlicy wiejskiej znajdującej się 200m od kościoła (ul. Kościuszki 24). Czas tam zaczynamy zwykle od ciepłej herbaty i obiadu (każdy we własnym zakresie przywozi jedzenie, herbata, kawa są na miejscu). Można go podgrzać – jest kuchenka czteropalnikowa i mikrofalówka. Przynosimy też coś na wspólny stół na czas poobiedni: ciasto, owoce, soki, tak, by było nam miło posiedzieć. Taki wstępny czas to zwykle do godziny 14:00.
 
Raz w miesiącu, czyli co drugie takie nasze spotkanie, o 14:00, ewentualnie o 14:15 rozpoczynamy zbiórkę Skautów Króla.
 
W pozostałe niedziele jest to zwykle luźniejszy czas przebywania i poznawania się wzajemnie. Jak tylko pogoda pozwala, czyli strasznie nie pada, dzieci biegają na dworze (warto mieć zmienne ubrania, zwłaszcza jeśli na mszę świętą dzieci przyszły elegancko ubrane 😉). Są to rozmowy, gry planszowe, wymiany pomysłów i spostrzeżeń. Gdy jest ciepło – jakieś mecze tatusiów (i nie tylko) z dziećmi. Jest też tam plac zabaw, który oblegają młodsze dzieci.
 
Zwykle koło 15:30 zabieramy się do sprzątania (mycie naczyń, zamiatanie). Całość kończy się o 16:00.