Msza święta dla rodzin

Zapraszamy na mszę świętą dla rodzin 16.06.2024r. na godz. 12:00 do kościoła pw. Nawiedzenia NMP, ul. Kościelna 2 w Bojszowie. Podczas tej mszy świętej piątka dzieci będzie świętować swoją rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej.

Zadanie na niedzielę:
jakie drzewo najbardziej lubisz i czego możesz się od niego nauczyć? Narysuj to drzewo albo wydrukuj a na odwrocie napisz czego ono może cię nauczyć.

Po mszy świętej serdecznie zapraszamy do świetlicy wiejskiej znajdującej się 200m od kościoła (ul. Kościuszki 24). Czas tam zaczynamy zwykle od ciepłej herbaty i obiadu (każdy we własnym zakresie przywozi jedzenie, herbata, kawa są na miejscu). Można go podgrzać – jest kuchenka czteropalnikowa i mikrofalówka. Przynosimy też coś na wspólny stół na czas poobiedni: ciasto, owoce, soki, tak, by było nam miło posiedzieć. Taki wstępny czas to zwykle do godziny 14:00.
 
Raz w miesiącu, czyli co drugie takie nasze spotkanie, o 14:00, ewentualnie o 14:15 rozpoczynamy zbiórkę Skautów Króla.
 
W pozostałe niedziele jest to zwykle luźniejszy czas przebywania i poznawania się wzajemnie. Jak tylko pogoda pozwala, czyli strasznie nie pada, dzieci biegają na dworze (warto mieć zmienne ubrania, zwłaszcza jeśli na mszę świętą dzieci przyszły elegancko ubrane 😉). Są to rozmowy, gry planszowe, wymiany pomysłów i spostrzeżeń. Gdy jest ciepło – jakieś mecze tatusiów (i nie tylko) z dziećmi. Jest też tam plac zabaw, który oblegają młodsze dzieci.
 
Zwykle koło 15:30 zabieramy się do sprzątania (mycie naczyń, zamiatanie). Całość kończy się o 16:00.