Nowe Życie w Cork

W dniach 4-6.03.2022 w drugim co do wielkości mieście Irlandii Cork odbył się kurs Nowe Życie, który wraz z lokalną wspólnotą SNE Cork, której liderką jest absolwentka Ewangelizacji Bez Granic – Jola prowadził x. Jarek, Jacek Rojowski oraz Łukasz Kukier.

Kurs spotkał się z dużym zainteresowaniem. Piątkowe nauczania pokazały już w tamtym czasie, że grupa jest bardzo świadoma i chętna do współpracy z Bogiem i prowadzącymi kurs. Wielkim wydarzeniem było głoszenie konferencji przez Agnieszkę, która głosiła po raz pierwszy. Poszło jej znakomicie! Ekipa kursowa już podczas pierwszego dnia pokazała jedność, gotowość do działania a przede wszystkim okazywała sobie wzajemnie miłość podczas posługi. Dla mnie osobiście było to bardzo poruszające widzieć tak zgraną, kochającą siebie wzajemnie grupę ludzi! Sobotę rozpoczęliśmy Eucharystią a konferencje dzielone przerwami kawowymi były coraz mocniej otwierającymi uczestników na Boga. Sobotni dzień był dniem kolejnego wielkiego wydarzenia, ponieważ Dorota również głosiła po raz pierwszy i poszło jej świetnie! Ewidentnie wrzuciliśmy na trzeci bieg. Kulminacyjnym momentem sobotniego dnia była modlitwa o wylanie Ducha Świętego, która przyniosła ogromne owoce!

Doświadczyliśmy: przebaczenia oprawcy seksualnemu po ok. 20 latach, doświadczenie miłości Bożej, odpowiedzi na pytanie w kwestii pracy, otworzenie się na Boży plan dla życia a przede wszystkim doświadczyliśmy wieczernika, na który stąpił Duch Pana dając wszystkim nam odczucie wielkiej miłości braterskiej, doświadczyliśmy czasu wyposażania każdego z nas! Zarówno uczestnicy jak i ekipa przeżyliśmy Nowe Życie!

Dziękuję Bogu za ten cudowny czas oraz x. Kamilowi za jego otwarte serce na nas i chęć oraz deklarację do działania dalej. Dziękuję Joli za organizację i koordynowanie całego wydarzenia. Cudownej ekipie ludzi z SNE Cork oraz każdemu uczestnikowi za świadectwo, dobre słowo, uścisk dłoni i modlitwę za Nas. Jesteście niesamowici! Dziękuję również ekipie z Gliwic: x. Jarkowi oraz Jackowi Wy wiecie za co 😃.