Pochód Świętych

06.11 po mszy świętej dla rodzin przeszliśmy ulicami Bojszowa w Pochodzie Świętych. Radosny, pełen śpiewów i flag przemarsz całymi rodzinami, to coś, co z pewnością powtórzymy.

Myślę, że od kilku lat nowego wymiaru nabrało Święto Wszystkich Świętych. Przebierając się w stroje świętych niejednokrotnie całymi rodzinami czytamy życiorys wybranego świętego. Dzieci opowiadają za kogo są przebrane, czemu akurat tę osobę wybrały. Wspaniałe jest to, że ŚWIĘCI zaczynają IMPONOWAĆ DZIECIOM! Cóż za radość i wyzwanie dla rodziców.

Nowością w naszej wspólnocie jest PRZYGOTOWANIE RODZICÓW do I Komunii Świętej swojego dziecka. Wczoraj mogliśmy uczestniczyć w pierwszym takim spotkaniu, gdzie dzieliliśmy się jak ważnym jest okazywać dzieciom miłość każdego dnia. Bóg najpierw z nami się podzielił swoją miłością, a dzieci powinny móc odkrywać miłość Boga przez rodziców.

Wierzymy, że te spotkania będą ważnym przystankiem i skupieniem uwagi rodziców na najważniejszym wydarzeniu tego roku w ich rodzinie. W czerwcu pięcioro dzieci, podczas jednej z mszy świętych dla rodzin, przystąpi do I Komunii Świętej.