Roraty wspólnotowe

Kochane Dzieci!
 
Adwent już się kończy, a Wy pewnie miałyście w tym czasie postanowienia adwentowe, które bardziej lub mniej udało Wam się wypełnić.
W ten piątek na Mszy Świętej wspólnotowej odbędą się Roraty, podczas których jedno z Was może wylosować figurkę Maryi i zabrać ją na zawsze do domu! Warunek jest taki, że musicie narysować swoje postanowienie adwentowe, podpisać je imieniem i nazwiskiem, a potem włożyć do koszyczka ustawionego na środku kościoła. Podczas składania darów nasze piękne rysunki zostaną przyniesione przed ołtarz i na końcu Mszy Świętej ksiądz wylosuje jedno dziecko, które zabierze ze sobą Maryję do domu.
 
Zachęcam, by na Mszę wspólnotową 17 grudnia zabrać ze sobą świecę. 
Jeśli jakieś dziecko jest w stanie opanować trzymanie świecy, to niech też weźmie, jeśli nie jest na tyle gotowe – niech weźmie lampion elektryczny.
Dobre Wino
Marta

Oddzielająca szyba

Moim doświadczeniem duchowym ostatniego czasu jest gruba szklana ściana. Coś jak w niektórych limuzynach w amerykańskich filmach. Wbrew może pierwszym skojarzeniom to jest doświadczenie bardzo

Czytaj całość »
Dobre Wino
ks. Jarek

Sekwencja o Duchu Świętym

W tym roku  modliłem się w czasie nowenny (i zachęcałem innych) tekstem Sekwencji o Duchu Świętym. Modliłem się śpiewając, no bo wiadomo: „kto śpiewa…”. Ale

Czytaj całość »