Świadectwa i zdjęcia z Kany Galilejskiej dla Narzeczonych

W dniach 25-27.03.2022r. uczestniczyliśmy i prowadziliśmy kurs dla narzeczonych Kana Galilejska. Był to piękny czas poznawania i odkrywania siebie wzajemnie przez narzeczonych i małżonków oraz Boga towarzyszącego w tym poznawaniu i obdarowującego stale swoją miłością.

Podczas warsztatów Kana Galilejska Bóg ponownie dotknął maje serce przekonaniem, że mnie kocha. Wielokrotnie miałam w swoim życiu doświadczenie tego, jak mówi do mnie poprzez swoje Słowo i tym razem nie było inaczej. Co więcej – to tutaj poczułam, że pomaga mi zrozumieć te fragmenty Pisma, które były dla mnie niejasne. Zrozumiałam, na czym polega Boży zamysł na bycie kobietą i żoną, chcę rozwijać się w tym kierunku, aby być taką, jaką mnie sobie wyobraził. Chcę też pomagać mojemu narzeczonemu i przyszłemu mężowi w drodze do świętości. Czuję, że podczas warsztatów otrzymaliśmy do tego narzędzia i z Bożą łaską będziemy stawali się z nich korzystać.

Dominika

Na kursie złapałem wewnętrzny spokój. Przeżyłem miłe chwile, doświadczyłem w żywy sposób Boga. Trochę inaczej patrzę na moją narzeczoną – z większym spokojem, bardziej ją doceniam, no i jeszcze bardziej kocham.

Jacek

W czasie kursu poruszono różnorodne tematy, każdy z nich niósł wartość, która z pewnością przyda się w małżeńskim życiu.

Łucja

Kurs pomógł mi pokazać narzeczonej, że Kościół to nie tylko zakazy i nakazy, a przede wszystkim Jego miłość.

Józek

Jestem sceptykiem i nie mogę nazwać się prawdziwym wierzącym, ale w trakcie kursu dałam sobie zaryzykować i spróbować uwierzyć, że jest Ktoś, kto może mnie kochać bezgranicznie. Nie od razu z szeroko otwartymi ramionami, ale powoli.

Ola

W kursie Kany Galilejskiej Bóg dał mi do zrozumienia, że wystarczy bardzo drobna rzecz w życiu, aby uszczęśliwić drugą osobę, którą się kocha. Warsztaty te uświadomiły mi co to jest prawdziwa miłość, oraz, że to w miłości z drugą osobą nie pojawiają się tylko bardzo radosne i przyjemne chwile, ale też jest dużo problemów, które trzeba konsultować ze swoją połówką i je razem rozwiązywać. Warsztaty te dały mi dużo do zrozumienia oraz sporo do przemyślenia. Chętnie poszedłbym jeszcze raz na te nauki. Nauki te trwały 3 dni, było ciężko, ale jestem zadowolony, bo robiłem to dla Boga, a to co robisz dla Boga nie koniecznie musi być łatwe.

Mateusz

Odkryłam, że małżeństwo to jedność. Mąż i żona powinni być dla siebie najważniejsi. Małżeństwo to budowanie czegoś nowego, ale trzeba budować na skale, którą jest Bóg. Bez Niego i Jego miłości małżeństwo nie będzie pełne, zgodne i trwałe. To tak ważne w dzisiejszych czasach.

Matylda

Bóg dotknął mojego serca poprzez rozmowę z moją żoną i pokazaniem mi obszarów mojego serca, w których jest jeszcze bałagan. Poruszające były świadectwa prowadzących oraz treści, które mogliśmy odnieść do naszego związku, poprzez zrozumienie bardziej własnych doświadczeń, własnych pragnień i deficytów.

Daniel

Kurs pokazał nam, że jest to piękna i wspaniała posługa dla młodych zakochanych narzeczonych. Zamiarem i celem naszego udziału było poznanie kursu, aby zaczerpnąć, poznać i poprowadzić kurs w Knurowie. Ponownie powróciliśmy do naszych czasów narzeczeństwa oraz mogliśmy skonfrontować naszą małżeńską rzeczywistość z naszymi „narzeczeńskimi” oczekiwaniami odnawiając i ożywiając naszą małżeńską relację.

Jan i Maria

Jadąc na kurs w ogóle nie spodziewałam się, że kurs Kana Galilejska będzie tak intensywnym przeżyciem, głębokim przeżyciem. Jestem wdzięczna, że miałam wraz z moim narzeczonym możliwości wspólnej modlitwy podczas adoracji. Ogrom wzruszenia i wdzięczności. Za wszystko serdecznie dziękuję!

Aneta

Kurs rozwiał wszelkie wątpliwości, że Jego plan jest dobry.

Mateusz

W czasie kursu Bóg otwarł moje serce na swoją naukę. Zrozumiałem sprawy, które przez długi czas pozostawały niezrozumiałe. Nauczyłem się również innego spojrzenia na małżeństwo, na rodzinę, spojrzenia innego od tego, które przez lata miałem wpajane.

Patryk

Dobre Wino
Redakcja

Podsumowanie roku 2023 w punktach

Podsumowując w punktach. Organizowaliśmy, współorganizowaliśmy lub uczestniczyliśmy w roku 2023 w poniższych wydarzeniach: Przystań SNE – 10 spotkań, msze święte dla rodzin w Bojszowie, bal

Czytaj całość »