Warsztaty uwielbienia

24.01.2022r. odbyły się warsztaty uwielbienia, w których łącznie wzięło udział 66 osób: 17 z pierwszego i 18 z trzeciego roku EBG, 31 osób z filii, wspólnot zaprzyjaźnionych i przyszłych naszych filii. Uczestnicy łączyli się z nami m.in. z Białorusi, Holandii, Szwecji, Wysp Brytyjskich, Irlandii, Niemiec i Hiszpanii.

Małą lecz niesamowicie prężną ekipę stanowiło 7 osób. Byli to: Gosia i Robert, Dagmara, ks. Artur, Marcin, Mikołaj i Łukasz.

Warsztaty podzielone zostały na 3 bloki tematyczne oraz 1 praktyczny.

Pierwszy z tematów, który wysłuchali uczestnicy to „Uwielbienie – najdoskonalsza forma modlitwy” Rozważania te oparte zostały na KKK. Drugi z tematów dotyczył prowadzenia modlitwy uwielbienia, natomiast trzeci – przygotowania techniczno – muzycznego.

Ostatnią częścią warsztatów była oczywiście wspólna modlitwa uwielbienia, podczas której nie tylko prowadzący byli poruszeni, ale także i uczestników można było zobaczyć stojących, a nawet tańczących z podniesionymi rękoma.

Warsztaty trwały 3,5 godziny. Czas to wystarczający, by zgłodnieć, lecz nie groziło to naszej ekipie J. Niezastąpiona gospodyni zatroszczyła się nawet o taki szczegół jak pyszna kolacja dla posługujących.

Dla tych, którzy nie mogli lub nie wiedzieli, że można się zapisać mamy dobrą wiadomość – to nie ostatnie tego typu spotkanie, o czym będziemy informowali na naszej stronie oraz facebooku.

Dobre Wino
Marta

Oddzielająca szyba

Moim doświadczeniem duchowym ostatniego czasu jest gruba szklana ściana. Coś jak w niektórych limuzynach w amerykańskich filmach. Wbrew może pierwszym skojarzeniom to jest doświadczenie bardzo

Czytaj całość »
Dobre Wino
ks. Jarek

Sekwencja o Duchu Świętym

W tym roku  modliłem się w czasie nowenny (i zachęcałem innych) tekstem Sekwencji o Duchu Świętym. Modliłem się śpiewając, no bo wiadomo: „kto śpiewa…”. Ale

Czytaj całość »