Wizyta Michała w filii Cork

Wspólnota SNE Gliwice filia Cork zaprosiła na Zielona Wyspę założyciela Szkoły Nowej Ewangelizacji w Gliwicach doktora Michała Świderskiego.

Luty jest w Irlandii początkiem wiosny, dni stają się dłuższe, cieplejsze, kwitną żonkile, owce czekają na młode, trawa się zieleni, morze mieni się turkusowym odcieniem, a w powietrzu unosi się zapowiedź pięknego roku. Brakuje tylko często jednej ważnej rzeczy, bez której te inne trudniej jest docenić – słońca. 

Na szczęście, jak radośnie głosił Michał, Pan Bóg jest z nim na wszystkich wyjazdach i również tym razem przywiózł nam przepiękną pogodę. Chwała Panu!

Michał wylądował w Shannon w piątek w nocy 24go lutego i po krótkiej nocy był już gotowy, aby dzielić się z nami swoim doświadczeniem i wiedza.

Pierwsze spotkanie w sobotę 25go lutego zaplanowano dla zamkniętej grupy członków irlandzkich wspólnot charyzmatycznych. Michała przywitał ks. Kamil Bachara, opiekun Duszpasterstwa Polskiego w Cork. W nasłonecznionej, niebieskiej sali Ballincolllig Community Hall zebrało się około 30 przedstawicieli z różnych wspólnot charyzmatycznych:

Spotkanie rozpoczęliśmy długim, pięknym uwielbieniem prowadzonym przez muzyków i liderkę wspólnoty SNE Gliwice filia Cork. Michał głosił o tożsamości chrześcijanina, a z przesuwającym się za jego plecami promieniami słońca, każde jego słowo dotykało nas głęboko i umacniało. Z sali dało się często słyszeć: „Tak”, „Prawda”, „Amen”! Po godzinnym nauczaniu wszyscy chętnie udali się do syto zastawionego stołu, na kawę, kanapki i ciasto, ale też na wspaniałe dyskusje i okazję do poznania się lepiej z innymi wspólnotami. Tutaj w Irlandii tożsamość to jest coś dla nas wyjątkowo ważnego, to jest coś, co nas bardzo łączy, i mimo iż grupujemy się w różnych wspólnotach to przecież mamy ten sam cel i będziemy kroczyć do niego razem.

Po drugiej części konferencji Michał cierpliwie odpowiadał na wszystkie dręczące nas pytania, a o godzinie 18:30 udaliśmy się razem do kościoła St. Mary and St. John w Ballincolig. Mszę świętą prowadził opiekun wspólnoty SNE Gliwice filia Cork ks. Bartłomiej Dziedzic. Po mszy świętej z radością w sercach kontynuowaliśmy uwielbienie z modlitwami o uzdrowienie dla członków wspólnot i ich rodzin. Zespół muzyczny w składzie powiększonym o nasze utalentowane dzieci (flet, skrzypce, saksofon, pianino) wielbił prawie do godziny 11tej wieczorem.

W niedzielę rano Michał Świderski głosił swoje świadectwo na uroczystej mszy świętej w języku polskim w St. Augustine’s Church na Washington Street w Cork. Po eucharystii, na głęboka prośbę naszej siostry ze wspólnoty, Michał i Jola pojechali modlić się za chłopca chorującego na nowotwór, który mimo wątpliwości swoich niewierzących rodziców, bardzo prosił o modlitwę. W trakcie modlitwy chłopiec i jego mama doznali głębokiego poruszenia Ducha Świętego. Oczekujemy wspaniałych owoców tej modlitwy.

O godzinie 14:30 rozpoczęła się modlitwa uwielbienia w St. Augustine’s Church, a po niej Michał wygłosił konferencję dla Polaków mieszkających w Irlandii, która była również transmitowana online na stronie internetowej kościoła. Tym razem Michał mówił o Miłości Bożej. Przepiękny temat przeplatany wieloma świadectwami, również od uczestników spotkania. Konferencja odbyła się w dwóch częściach z przerwą na pyszny posiłek serwowany w kościelnej salce. O godzinie 18tej odbyła się msza święta wieczorna w języku polskim, na której Michał ponownie wygłosił swoje świadectwo. Po eucharystii światła w kościele zostały przyciemnione i w atmosferze wielkiego skupienia wszyscy zostali zaproszeni do wielbienia prowadzonego przez Jolę. Modlitwa wstawiennicza trwała do późnych godzin. Duch Święty działał i poruszał wiele osób.

W poniedziałek, wcześnie rano Michał udał się w drogę powrotna do Shannon, a stamtąd do Polski. Z tego co wiemy, Irlandia bardzo go zaskoczyła i zadziwiła, wierzymy, że jeszcze tu wróci! 😉

 

Michał posługiwał w Cork w dniach 25-26 luty 2023r.

Dobre Wino
Edyta Stasica

Effatha – OTWÓRZ SIĘ!

Może dzisiaj tak utknąłeś w swoim świecie, że już nic nie czujesz, nie czujesz zapachu polnych kwiatów, nie słyszysz szelestu liści, nie dostrzegasz przyrody wokół

Czytaj całość »