Formacja dla wstawienników

Informacje:

Szkoła Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego w Gliwicach, we współpracy z Domem Miłosierdzia i Wspólnotą Samarytanie, rozpoczyna nową edycję formacji, przygotowującą do posługi modlitwą wstawienniczą. Propozycję kierujemy do aktywnych członków wspólnot katolickich, zdecydowanych zaangażować się sercem w bezinteresowną modlitwę prośby o Boże łaski dla potrzebujących osób. 

Spotkania formacyjne będą się odbywały online poprzez komunikator Zoom, dwa razy w miesiącu w czwartki od godz. 18:30 przez 1,5-2 godzin, w terminach wskazanych poniżej. Wymagane jest wzięcie udziału w min. 80% spotkaniach formacyjnych. W trakcie spotkań formacyjnych będą tworzone małe grupy dzielenia, w których uczestnictwo jest obowiązkowe. 

Planowane są także 2 obowiązkowe spotkania stacjonarne (weekendowe) poświęcone warsztatom modlitwy wstawienniczej. Spotkania stacjonarne odbywać się będą w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach (woj. śląskie). 

Zgłoszenia uczestnictwa w formacji przyjmowane będą poprzez wypełnienie i wysłanie załączonego formularza. Obligatoryjnie wymagane jest przedłożenie w formie skanu zgody lidera i kapłana wspólnoty na uczestnictwo w formacji (wzór w załączeniu). Dodatkowo, osoby będące w związku małżeńskim proszone są o uzyskanie pisemnej zgody współmałżonka.

Przed rozpoczęciem formacji wymagane jest przeczytanie książki o. Józefa Kozłowskiego „Z grzechu do wolności”. Jej treść nie tylko wprowadza i zgłębia temat modlitwy wstawienniczej, ale też pozwala spojrzeć w swoje wnętrze i przeprowadzić przez proces osobistego uzdrowienia – a taki jest niezbędny do tego, aby służyć innym. Książka jest dostępna w naszym sklepie internetowym na stronie:       https://sklep.dotykBoga.pl/

Harmonogram spotkań online w roku 2023 (czwartki):

Styczeń: 12 i 26
Luty: 9 i 23
Marzec: 9 i 23
Kwiecień: 13 i 27
Maj: 11 i 25

Terminy spotkań stacjonarnych w roku 2023: 

Kwiecień:  22-23 
Czerwiec:  17-18 

Uczestnictwo w Formacji online jest bezpłatne, można złożyć dobrowolny datek wspierający dzieła prowadzone przez naszą wspólnotę na konto Stowarzyszenia Katolickiego Szkoły Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego w Gliwicach nr  97 1140 2004 0000 3602 7557 8330 z dopiskiem: „Formacja wstawienników”.

Koszt weekendowych spotkań stacjonarnych, ze względu na obecną niestabilność cen, zostanie podany w terminie późniejszym. 

Zgłoszenia przyjmujemy do 31.12.2022r. Ilość miejsc ograniczona.

Pytania oraz skany podpisanych zgód należy kierować na adres mailowy: modlitwawstawiennicza.sne@gmail.com

Dobre Wino
Redakcja

Podsumowanie roku 2022 cz. 4

Msze święte dla rodzin Już od lipca 2021 roku systematycznie widzimy się w Bojszowie, gdzie ksiądz Jarek robi wszystko, byśmy mogli uczestniczyć pełnymi rodzinami w

Czytaj całość »
Dobre Wino
Redakcja

Podsumowanie roku 2022 cz.3

Rok 2022 nie był łatwym rokiem dla diakonii kursowej. To pierwszy rok po  przerwie spowodowanej pandemią, kiedy wreszcie można było wznowić organizację spotkań większej ilości

Czytaj całość »
Dobre Wino
Redakcja

Podsumowanie roku 2022 cz.2

Na naszym kanale youtubowym Dotyk Boga można było zaobserwować codzienny ruch dzięki serii krótkich, porannych rozważań z liturgii dnia pt. Nauczania Domowe prowadzonych niestrudzenie przez ks.

Czytaj całość »