Modlitwa za duszę śp. Benedykta XVI

Dziękując dziś Bogu za łaski, których nam udzielał w minionym roku, otwierając się na nowe, które wierzymy, że otrzymamy, pamiętajmy również o modlitwie za duszę dziś zmarłego Benedykta XVI – wdzięczni za jego posługę ku budowaniu Kościoła.
 
Msza święta pogrzebowa Benedykta XVI odbędzie się 5 stycznia, przewodniczyć jej będzie papież Franciszek. 
Znakiem włączenia się naszej diecezji w oddanie hołdu zmarłemu 265. następcy św. Piotra będzie Msza święta, na którą zaprasza biskup gliwicki Jan Kopiec w dzień pogrzebu, w czwartek 5 stycznia 2023 r. o 18:00 do katedry gliwickiej.
Dobre Wino
Redakcja

Podsumowanie roku 2022 cz. 4

Msze święte dla rodzin Już od lipca 2021 roku systematycznie widzimy się w Bojszowie, gdzie ksiądz Jarek robi wszystko, byśmy mogli uczestniczyć pełnymi rodzinami w

Czytaj całość »
Dobre Wino
Redakcja

Podsumowanie roku 2022 cz.3

Rok 2022 nie był łatwym rokiem dla diakonii kursowej. To pierwszy rok po  przerwie spowodowanej pandemią, kiedy wreszcie można było wznowić organizację spotkań większej ilości

Czytaj całość »
Dobre Wino
Redakcja

Podsumowanie roku 2022 cz.2

Na naszym kanale youtubowym Dotyk Boga można było zaobserwować codzienny ruch dzięki serii krótkich, porannych rozważań z liturgii dnia pt. Nauczania Domowe prowadzonych niestrudzenie przez ks.

Czytaj całość »