Msza święta dla rodzin

DUUUUŻOOO OGŁOSZEŃ!

  1. Najbliższa msza święta dla rodzin odprawiona zostanie o godz. 12:00 w KOŚCIELE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH w Bojszowie (drewniany kościół; wjeżdżając od ul. Kościuszki po lewej stronie). Parking pozostaje ten sam 😉.
  2. Dzieci chętne do posługi zapraszamy na próbę scholi o 11:00 do naszego domku przy ul. Szkolnej 31 🎤. Prosimy o przypomnienie sobie niżej podanych piosenek. Niestety nie mamy nagrania „Pan wywyższony, nasz Król wywyższony” z tekstem, który my śpiewamy (Ref. On Królem jest, Jego łaska na wieki trwa. Niebo i ziemia raduje się Jego imieniem).
  3. Zadanie na niedzielę dla dzieci, ale zachęcamy i dorosłych, by też się go podjęli.
    Każdy niech przyniesie z sobą „cegiełkę”, tzn. tekturowe pudło, mniejsze lub większe według uznania (ale nie po pralce! Max 50cm), oklejone lub nie, ozdobione lub nie, też wg uznania, za to Z WIDOCZNYM WYPISANYM TWOIM IMIENIEM (bez nazwiska, telefonu czy peselu, bo RODO!).
    I prosimy te pudla dostarczyć architektowi (słodka tajemnica kto to) przed mszą świętą, najpóźniej za 5+5 dwunasta!
    Postarajmy się (z pudłem i z czasem 😉).
  4. PRZYPOMINAJKA! Pamiętajmy też o naszym apostolskim zadaniu z poprzedniej mszy świętej: powiedzieć choć jednej osobie o Jezusie (koleżance z klasy, przedszkola, pracy, sąsiadce). Można zaprosić na kolejną mszę świętą, na spotkanie wspólnoty. Pomysłów może być wiele. Ożywmy w nas tego ducha apostolskiego – to zadanie mamy od Jezusa: idźcie i głoście.

Dzieci są zaproszone do wielbienia Pana grzechotkami, tamburynami oraz flagami. Prosimy, by również przyjść 15 minut przed mszą świętą.

Zależy nam, by był to czas wspólnego uczestniczenia z dziećmi podczas niedzielnych mszy świętych. Pragniemy, aby poprzez angażowanie się całych rodzin, liturgia stawała się dla nas prawdziwie żywa, budująca i była czasem spotkania z naszym Panem również dla dzieci. Dlatego zachęcamy rodziców, by zgłaszać chęć angażowania się zarówno w liturgię jak i organizację czasu po mszy świętej. W tej sprawie prosimy o kontakt z Ireną Lasończyk-Trzcińską i.trzcinska.sne(at)gmail.com (liturgia) i Anią Gabrysiak a.gabrysiak.sne(at)gmail.com (czas po mszy świętej). Jeśli Wasza rodzina jeszcze nie posługiwała, zachęcamy do kontaktu 😃.

Po mszy świętej serdecznie zapraszamy do świetlicy wiejskiej znajdującej się 200m od kościoła (ul. Kościuszki 24). Czas tam zaczynamy zwykle od ciepłej herbaty i obiadu (każdy we własnym zakresie przywozi jedzenie, herbata, kawa są na miejscu). Można go podgrzać – jest kuchenka czteropalnikowa i mikrofalówka. Przynosimy też coś na wspólny stół na czas poobiedni: ciasto, owoce, soki, tak, by było nam miło posiedzieć. Taki wstępny czas to zwykle do godziny 14:00.
 
Raz w miesiącu, czyli co drugie takie nasze spotkanie, o 14:00, ewentualnie o 14:15 rozpoczynamy zbiórkę Skautów Króla (https://snegliwice.org/skauci-krola-informacje-podstawowe/).
 
W pozostałe niedziele jest to zwykle luźniejszy czas przebywania i poznawania się wzajemnie. Jak tylko pogoda pozwala, czyli strasznie nie pada, dzieci biegają na dworze (warto mieć zmienne ubrania, zwłaszcza jeśli na mszę świętą dzieci przyszły elegancko ubrane 😉). Są to rozmowy, gry planszowe, wymiany pomysłów i spostrzeżeń. Gdy jest ciepło – jakieś mecze tatusiów (i nie tylko) z dziećmi. Jest też tam plac zabaw, który oblegają młodsze dzieci.
 
Zwykle koło 15:30 zabieramy się do sprzątania (mycie naczyń, zamiatanie). Całość kończy się o 16:00.
Dobre Wino
Redakcja

Podsumowanie roku 2023 w punktach

Podsumowując w punktach. Organizowaliśmy, współorganizowaliśmy lub uczestniczyliśmy w roku 2023 w poniższych wydarzeniach: Przystań SNE – 10 spotkań, msze święte dla rodzin w Bojszowie, bal

Czytaj całość »