Msza święta dla rodzin

Zapraszamy na mszę świętą dla rodzin 19.05.2024r. na godz. 12:00 do kościoła pw. Nawiedzenia NMP, ul. Kościelna 2 w Bojszowie.

Dzieci chętne do posługi zapraszamy na próbę scholi o 11:00 w naszym domku, ul. Szkolna 18 🎤. Prosimy o przypomnienie sobie niżej podanych piosenek. 

Dzieci są zaproszone do wielbienia Pana grzechotkami, tamburynami oraz flagami. Prosimy, by również przyjść 15 minut przed mszą świętą.

Uwaga dorośli – w najbliższą niedzielę będą też duże flagi. Za zapraszamy więc do flagowania dorosłych!

Jako:

  • Modlitwa gestem i ruchem – patrz np. gest podniesionych rąk Mojżesza podczas bitwy
  • Modlitwa kolorem – każdy kolor ma znaczenie biblijne, świat duchowy je rozumie. Np. Czerwień – Ofiara Chrystusa, Jego Krew, majestat, królowanie, świętość
  • Flaga, sztandar – znak rozpoznawczy oddziału, przynależność, proklamacja Bożego prawa, aktywnie bierzesz w tym udział.
    Boży Wojownik.
  • Słuchasz serca, słuchasz Ducha Świętego i gesty i ruch naturalnie wypływają, bez ćwiczeń
  • Świadectwo dla dzieci

Także zapraszamy do flag dorosłych w niedzielę 🙂 🔥👋

Zależy nam, by był to czas wspólnego uczestniczenia z dziećmi podczas niedzielnych mszy świętych. Pragniemy, aby poprzez angażowanie się całych rodzin, liturgia stawała się dla nas prawdziwie żywa, budująca i była czasem spotkania z naszym Panem również dla dzieci. Dlatego zachęcamy rodziców, by zgłaszać chęć angażowania się zarówno w liturgię jak i organizację czasu po mszy świętej. W tej sprawie prosimy o kontakt z Ireną Lasończyk-Trzcińską i.trzcinska.sne(at)gmail.com (liturgia) i Anią Gabrysiak a.gabrysiak.sne(at)gmail.com (czas po mszy świętej). Jeśli Wasza rodzina jeszcze nie posługiwała, zachęcamy do kontaktu 😃.

Po mszy świętej serdecznie zapraszamy do świetlicy wiejskiej znajdującej się 200m od kościoła (ul. Kościuszki 24). Czas tam zaczynamy zwykle od ciepłej herbaty i obiadu (każdy we własnym zakresie przywozi jedzenie, herbata, kawa są na miejscu). Można go podgrzać – jest kuchenka czteropalnikowa i mikrofalówka. Przynosimy też coś na wspólny stół na czas poobiedni: ciasto, owoce, soki, tak, by było nam miło posiedzieć. Taki wstępny czas to zwykle do godziny 14:00.
 
Raz w miesiącu, czyli co drugie takie nasze spotkanie, o 14:00, ewentualnie o 14:15 rozpoczynamy zbiórkę Skautów Króla (https://snegliwice.org/skauci-krola-informacje-podstawowe/).
 
W pozostałe niedziele jest to zwykle luźniejszy czas przebywania i poznawania się wzajemnie. Jak tylko pogoda pozwala, czyli strasznie nie pada, dzieci biegają na dworze (warto mieć zmienne ubrania, zwłaszcza jeśli na mszę świętą dzieci przyszły elegancko ubrane 😉). Są to rozmowy, gry planszowe, wymiany pomysłów i spostrzeżeń. Gdy jest ciepło – jakieś mecze tatusiów (i nie tylko) z dziećmi. Jest też tam plac zabaw, który oblegają młodsze dzieci.
 
Zwykle koło 15:30 zabieramy się do sprzątania (mycie naczyń, zamiatanie). Całość kończy się o 16:00.